| Marina_Daniela_1992 a întrebat:

Bună, sunt o persoană mai retrasă, nu am prieteni. E aiurea și singură așa. Ce pot face ca să am prieteni adevărați? De ce altele sunt populare pe Facebook, au mii de like-uri la poze, de ce se cred zeițe? Nu înțeleg logica fetelor.

69 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Alea sant rozatoare financiare/carnale care au popularitate mare poze cu cúr si tate narcisism etc

| romeo78 a răspuns:

Nu este nici o logică! Pur și simplu depinde de ceea ce postezi și cât de mult te dezbraci în pozele personale.
Acum nu contează materia cenușie, ci trupul!

| Dalmore a răspuns:

Uite de asta nu ai prieteni, că ești o invidioasă laughing. Nici eu nu înțeleg logica persoanelor care sunt retrase și speriate de bombe. Du-te la psiholog. Niste like-uri pe social media nu înseamnă nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa mergi la un specialist.

| Marina_Daniela_1992 explică (pentru Dalmore):

Sigur. Ma și judeci imediat. Ți-e ușor sa spui ca sunt invidioasa. Bine ca tu ai prieteni. Dacă erai retras(a) ca mine și îți ziceam același lucru, îți pica bine? Dacă nu ai 100 like uri minim, imediat ștergi poza. Se postează pentru like-uri ca să fii popular. Rușine sa îți fie că m-ai jignit!

| Marina_Daniela_1992 explică (pentru anonim_4396):

Du-te tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum ai avut copilaria? Cum se desfasoara o zi la tine in general? Cu ce te ocupi? Poate esti mai tacuta si timida, anxioasa si de aia nu ai prieteni
Sau poate tu esti problema dupa cum vad te intereseaza ce face gheorghe si gheorghita
Ar trebui sa te interese doar persoana ta si problemele tale

| Marina_Daniela_1992 explică (pentru anonim_4396):

Stai să vorbesc cu unchiul care e șef polițist și să îi arăt ce ai spus! Să îți afle ip-ul adresei tale și sa te trezești cu poliția la ușă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cui îi mai pasă în 2019 că au altele like-uri pe Facebook? Like-urile nu înseamnă nimic, mai ales dacă le primești random de la necunoscuți, iar Facebook a expirat de mult. Like-urile alea nu le primesc pentru că sunt ele populare, ci pentru că se dezbracă și trimit cereri aiurea la toată lumea, strict pentru like-uri.

| Melisa_Melisa_1996 a răspuns:

Bună, în primul rând nu contează like-le, în al doilea rând să ai încredere în tine, şi in ultimul rând daca nu eşti mulţumit de felul în care arăţi sau te îmbraci, schimbă ceva la tine, în viaţă e important să faci câte o schimbare majoră şi să te simţi bine în pielea ta. Nu trebuie să îţiexpui pe Facebook sâni şi posteriorul pentru like-uri şi de aţi face aşa zişi prietenii. Dacă faci asta, inseamă că vei căuta atenţia bărbaţilor, băieţilor, şi vei face o impresie proasta, părerea mea. Aşa iti vei reuşi să iti faci doar parteneri pentru o noapte maxim două, nu prieteni. Dacă te place cineva te place pentru felul tău de a fii, cam atât. BAFTĂ!

| Marina_Daniela_1992 explică (pentru anonim_4396):

Aici ai dreptate. happy De asta ma mir ca pitipoancele, uratele au mii de like-uri, nu înțeleg ce văd băieții la ele.
Fetele frumoase, simple, naturale nu primesc like-uri, nu au noroc în dragoste.

| Marina_Daniela_1992 explică (pentru Melisa_Melisa_1996):

Bună. Nu știu ce să schimb la mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Marina_Daniela_1992):

Eu ti am raspuns frumos si tu mai jignit deci las-o mai moale cu amenintarile si acum inteleg de ce nu ai prieteni

| RAY a răspuns (pentru Marina_Daniela_1992):

Dar sa stii ca doar prin auto critica evoluezi in viata, in locul tau i-as fi spus, da-mi o solutie sa fiu mai sociabila, i-as fi trimis si o cerere de prietenie, merita asta, dar tu ai atac emotional, e vezi tu nu poti evolua daca gandesti ca un copil de 3 ani

| RAY a răspuns (pentru Dalmore):

Dai niste sfaturi si tu personale

| Melisa_Melisa_1996 a răspuns (pentru Marina_Daniela_1992):

Şi incă o chestie nu gândii gen că" aia arată aşa bine si eu nu, sau că ce geantă mişto are aia şi eu de ce nu am. Fiincă chestia asta te face nefericută şi cu multe semne de intrebare. Şi aşa nu vei reuşi să te descurci in viaţă, te asigur.

| danbnz a răspuns:

Ca sa-ti faci prieteni ar trebui sa ai o atitudine pozitiva, vesela, jucausa, deschisa la critici si sugestii. Esti un pic cam agresiva... fii mai toleranta, nimeni nu e perfect.

Schimba poza de profil de aici, nu te avantajeaza deloc... nu sunt psiholog dar, desi esti o fata draguta, in poza asta ai o privire acuzatoare, de parca a tras careva un vant in lift.
Cine nu stie de gluma ii taiem nasulhappy

Ia surprinde-ne si pune o poza cu tine zambind.

Daca faci asta te bag la prieteni pe Facebook si-ti promit un like/ziwinking

| Marina_Daniela_1992 explică (pentru Melisa_Melisa_1996):

Eu așa gândesc. Gen aia e frumoasa foc pentru băieți care vor așa ceva.

| Marina_Daniela_1992 explică (pentru danbnz):

Poate nu ma vrea nimeni ca prietena. Am cam exagerat. happy Sunt grasa.

| Dalmore a răspuns (pentru RAY):

Pai ce treabă are ea cu ce fac altele pe Facebook-ul lor? rolling on the floor

| Melisa_Melisa_1996 a răspuns (pentru Marina_Daniela_1992):

Auzi fiecare fata/femeie e frumoasă in felul ei. Ai cam exagerat. Apucă-te de sport, daca te gandesti ca esti plinuţă.

| RAY a răspuns (pentru Dalmore):

Normal ca e invidioasa, altele au parte de multe like urii in scimb ea nu, normal ca o frustreaza asta, solutia nu este sa o ajutam in acest sens si sa aiba parte de viata reala nu de una virtuala, narcista, nu e singura, sunt tot mai multe pers narciste care traiesc doar virtual

| RAY a răspuns (pentru Melisa_Melisa_1996):

Sa o aprecieze niste necunoscuti, asta nu e o solutie, probabil e dependenta de internet si traieste doar virtual

| RAY a răspuns (pentru Marina_Daniela_1992):

Cate kg ai?

| danbnz a răspuns (pentru Marina_Daniela_1992):

Asta conteaza mai putin.
Important e sa te simti bine in pielea ta.
Daca esti complexata de chestia cu kg. in plus exista solutii... sport, diete samd
De unde stii ca asta e motivul pentru care nu te vrea nimeni?
Te-a indepartat vreunul pe chestia asta si doar asta... ca esti mai plinuta dar in rest esti ok?
Da-l in puii mei... are balta peste.
Singura ai spus ca esti mai retrasa... iesi din "cochilia" ta dar in lumea reala nu pe Facebook.

| Marina_Daniela_1992 explică (pentru RAY):

Tu te crezi perfect? Superficial?

| alina2k18 a răspuns:

Ce treaba ai tu ca se cred ele zeite? laughing Ar trebuie sa fie umile si docile si retrase ca vrea muschiu tau?
laughing

| RAY a răspuns (pentru Marina_Daniela_1992):

Tu te crezi perfect?
consider ca am foarte mult de lucrat la mine
Superficial?
DA, si eu pun accent pe fizic, asta e ceva involuntar, dar pe tine cum te vad in avatar eu te percep ca fiind draguta, cam de nota 7, deci ma atragi sexual

| Marina_Daniela_1992 explică (pentru danbnz):

Pentru ca nu ma vrea nimeni ca sunt plinuta și mica. Nu am făcut sport niciodată. Crezi ca sportul, diete o sa ma ajute sa fiu slaba și cu corpul perfect?

| danbnz a răspuns (pentru Marina_Daniela_1992):

Plinuta si mica... ca tine e plin cartierul si nu am vazut una singura.

"Crezi ca sportul, diete o sa ma ajute sa fiu slaba și cu corpul perfect?"
Asta vrei tu?