| Maliwiskey a întrebat:

Buna, sunt singura de aproape 2 ani,(am avut doar aventuri de atunci). De ce credeti ca nu pot sa-mi gasesc un baiat serios? (am 20 de ani) DAU FUNDA

Răspuns Câştigător
| Gia23 a răspuns:

Imi place cum fiecare da sfaturi, sau judeca, ideea e simpla, sigur ai o abordare gresita, oamenii seriosi, care stiu ce vor, atrag oamenii seriosi si ii resping pe cei care au un standard diferit, oamenii serios nu se cauta, ei apar cand tu esti bine cu tine, cand esti unde trebuie emotional, cand stii ce si cat poti oferi si apoi va aparea si cui, dar, la 20 de ani, sunt sigura ca vrei sa fii curtata, placuta, dorita, asta inseamna un numar mare de pretendenti, barbatii vor sex? sigur ca vor, ca si noi asta vrem, dar de multe ori, limita este la noi, daca simti ca e doar sex, de ce le dai ocazia sa fie doar sex, nu se poate sa te trezesti peste noapte si sa vrei stabilitate si pac, omul sa apara, trebuie "construit" cu timp, rabdare, nu mai lua totul personal si in niciun caz nu porni in cautarea lui, oamenii seriosi atrag oameni seriosi, crede-ma!

78 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Esti singura sau nu esti singura? Prin aventura intelegem Tinder/whatever ONS si sa nu te mai vad? De ce nici o aventura de-asta nu s-a transformat in mai mult? Tu cum tratezi problema? Ce intelegi prin baiat serios? Ce cauti la partener/ce defecte crezi ca ai/iti spun altii ca ai? Nu e musai sa imi raspunzi mie la intrebari, ci doar sa ti le pui tie si sa te gindesti un pic cam care ar fi raspunsurile. P.S. Ce e drept nici noua generatie nu debordeaza de seriozitate. La 20 de ani, daca vrei ceva serios, se prea poate sa trebuiasca sa te uiti la aia cu minim vreo 8-10 ani mai in varsta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ca să găsești băiat serios, trebuie sa fii tu întâi serioasă. Nu? Cuminteste te, aventurile nu sunt acțiuni care sa ți aducă cinste. După ce te vei echilibra și rearanja obiectivele și principiile, de preferat morale, vei atrage băieți cu un potențial superior. Frecventează cercuri cu oameni faini, educați.

| sierra1 a răspuns:

Sunt un milion de răspunsuri/motive.
Nu ne-ai scris TOTUL despre tine să știm de unde incepem măcar

| NotNamed a răspuns:

Pai logic ca nu.ti găsești barbatul perfect cand eu sunt alesul.

| Maliwiskey explică (pentru NotNamed):

Aia era problema

| Maliwiskey explică (pentru GabiDumitrescu):

Prea multe intrebari, prea putine raspunsuri. Nici cei mai mari nu sunt prea seriosi, nu se mai cauta iubire adevarata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-i cauți unde trebuie și pe cine trebuie.
Daca Ai avut numai aventuri atunci înseamnă că ai ales numai tipi nepotriviți. Unul care într-adevăr ii place de tine, nu o sa fie deschis pentru o aventura cu tine. O să și golească ouăle și cam atât. După o să treacă la următoarea prada.

| Maliwiskey explică (pentru anonim_4396):

Sunt cuminte, stimabile om. Aventurile fac parte din experienta normala la varsta asta. Acum vreau sa-mi gasesc jumatatea

| TLF92 a răspuns:

Serios, adica te referi deja la o persoana realizata din punct de vedere financiar sa inteleg! eu asa o gandesc din perspectiva ta si ca sa iti raspund la intrebare ca nu gasesti ce iti doresti cu adevarat, de asta! dar nu e timpul sa mai scazi din standarde ca voi trebuie intotdeauna sa tineti stafeta sus

| Zuzu1991 a răspuns:

Unde ai auzit tu de baiat serios?!? big grin

| Nemessys a răspuns (pentru Maliwiskey):

Abordezi barbati? Unde, cum? Pe ce criterii ii alegi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Maliwiskey):

Dacă ți se păreau firești, nu mai pomeneai de ele. By the way. Noroc în găsirea unui om serios.

| AEWPenta a răspuns:

Eu sunt de 9 ani asa ca obisnuieste-te lumea s-a schimbat.

| gabicoo a răspuns:

Ți-a mers buhu că ești curvă!

| TLF92 a răspuns (pentru Zuzu1991):

Ce nu intelegi vere, vrea un barbat stabil care sa ii ofere tot comfortul ca deja i s-a luat de aventuri, dar din pacate multe persoane de genul ajuns singure de la 30 de ani in suswinking

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Maliwiskey):

Exact, insa de multe ori e necesar sa iti pui niste intrebari. Si sa gasesti raspunsurile singur/a. Sau sa traiesti de pe o zi pe alta si sa te plingi ca nimic nu se leaga.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru TLF92):

Ce nu intelegi dude?
vrea barbat serios, eu nu am auzit de asa ceva, toti au o hiba sau mai multe tongue

| Maliwiskey explică (pentru TLF92):

Exact, Multumesc!

| Maliwiskey explică (pentru Nemessys):

Ce relevanta are asta?

| Maliwiskey explică (pentru gabicoo):

Mersi, te pup

| TLF92 a răspuns (pentru Zuzu1991):

Ce sa o mai dam dupa cires, isi doreste un beta provider, ce mi se pare ciudat si nu fac referire la ea ( ca nu stiu ce scoala are sau ce isi doreste pentru viitor ) de aceea poate sa gresesc sa o judec si imi cer scuze de pe acum! am observat lucrul asta la pitipoancele cu mii de followers pe insta sau Facebook care doresc cu ardoare un beta provider cand ele dabia stiu sa bata un bon la o casa de marcat

| Maliwiskey explică (pentru TLF92):

Sunt la facultate

| Zuzu1991 a răspuns (pentru TLF92):

Oke

| Nemessys a răspuns (pentru Maliwiskey):

Are relevanta deoarece daca stai sa cada din cer, nu prea o sa-l gasesti asa usor.

| Maliwiskey explică (pentru Nemessys):

Si unde sa-l caut? rolling on the floor))))

| TLF92 a răspuns (pentru Maliwiskey):

Ai rabdare pune-te bine financiar si apoi cu siguranta o sa ti-l gasesti nu iti fa griji, vad ca tu esti mai normala la cap fata de restul, dar pana la urma se gasesc si prostii care sa va accepte asa daca sunt satisfacuti pe partea cealalata

| Nemessys a răspuns (pentru Maliwiskey):

Nu vad ce-i asa amuzant in asta.
Este simplu. socializezi mai mult si incerci sa cunosti cat mai multi barbati.
Facultate /munca, tinder, Facebook, Instagram, poate faci si alte activitati. Iti poate face o prietena de a ta cunostinta cu cineva care stie ca este baiat serios. happy (adica un fel de recomandare) Iesiti toti 3, sau mai multi si te bagi in seama cu el.

| Maliwiskey explică (pentru Nemessys):

Ce te face sa crezi ca n-am incercat astea deja?

| TLF92 a răspuns (pentru Maliwiskey):

Nu prea sunt din astia prin Romania, unde ai vazut tu baietii la noi cu facultati terminate si cu job-uri decente e cam jale pe aici din pacate

| Nemessys a răspuns (pentru Maliwiskey):

Nu am zis ca eu cred asta. Din acest motiv te-am si intrebat daca abordezi. Credeam ca esti una de aia care sta toata ziua in pat cu telefonul in mana si asteapta sa-i bata printul la usa. Si din moment ce nu esti, atunci e de bine.

Daca nu ti-a reusit, nu e nicio problema, mai cauta, ai sufcient timp. big grin Succes!