| Onofrei_Costel_1954 a întrebat:

Buna tau.
Haide-ti sa vă zic povestea mea.
Eu am 12 ani si jumatate si părinții mei au amândoi 38 de ani.
Eu îmi doresc o surioara foarte mult, sau chiar un fratior. (Sunt fata)
Si mama ar mai vreau un copil.Dar problema este la tata.
Spune ca el este prea bătrân!
1. Cum sa il conving pe tata ca nu e prea bătrân?
2. Va rog sa îmi lăsați măcar 5 sfaturi!
Dau fundita!
(Si..A...Da...Contul acesta este a bunicului meu)

Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Eu stiu asa: daca imi doresc ceva din tot sufletul, pun totul intr-o rugăciune pentru D-zeu, iar daca El da OK-ul, atunci nimeni si nimic nu mai poate opri ceea ce-mi doresc! Bunicul tau e si el pe TpU? Nu-i bunica geloasa? Am glumit! Acum stii ce ai de făcut insa nu uita ca micutul / micuta va avea mare nevoie de tine! Numai bine!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da-i sa citeasca un articol: http://www.descopera.ro/......escoperiri

| Freya1 a răspuns:

Nu cred ca sta in decizia ta asta. Daca parinti dai nu vor sa mai faca un copil au ei motive intemeia te care nu le poti controla tu. Spre exemplu
Lipsa banilor, a fondurilir suficiente
Lipsa rabari si timpului pentru a mai creste un bebelus
Varsta si riscurile unei sarcini
Imposibilitatea de a mai face un copil pe motiv de probleme de sanatate si infertilitate