| LittleRose a întrebat:

Acum cateva luni am cunoscut un baiat prin intermediul unor prieteni comuni.Am simtit o atractie inexplicabila fata de el din primul moment in care l-am vazut.Am avut o perioada cand iseam eu,el, si acei prieteni comuni.Atunci se baga putin in seama cu mine si ma complimenta. Dupa care am inceput sa iesim separat, dar in acelasi loc.Eu si alti prieteni, el si alti prieteni.De atunci a inceput sa vorbeasca mai mult cu mine,sa faca orice ca sa il observ, sa se uite altfel la mine.Doar ca el e genul de baiat care se da la toate fetele.De curand tragea de o fata si ma urmarea cu privirea, in timp ce era cu ea.Acum are prietena,am auzit ca tine la ea de ceva timp, dar nu mi se pare ca o ia in serios pe fata respectiva.Cu mine face tot felul de gesturi,ma trage de par,ma cearta ca nu il bag in seama...dar gesturi de genul asta face si cu alte fete.Cel mai bun prieten al lui mi-a dat like-uri pe facebook si pare interesat de mine, in vreme ce el parea interesat de prietena mea.Am auzit ca el facea misto de mine si ma barfea in grupul lui de prieteni,dar cand se baga in seama cu mine pare sincer si oarecum disperat sa ii acord atentie.Ce credeti,ma place? Daca ma place de ce prietenul lui cel mai bun da si el semne ca ma place? Va rog, o parere.Va multumesc anticipat.Prietenul lui nu este chiar ca el.Nu umbla dupa toate fetele.

8 răspunsuri:
| cavalerul11 a răspuns:

Logic ca nu te place daca face misto de tine si te barfeste pela spate tu pentru el esti un fel de rezerva e figurant si fitios si prieteni lui se da la tine si o sati bate joc de tine eu ti-as sugera sa numai unbli cu el despartate de el si dale ignor la toti prieteni lui sau mai tarziu vrei regreta ca ai iesit cu el mai bine scapi de el de acum cat mai repede

| facepalmlol a răspuns:

Baiatul ala e disperat dupa atentie si obisnuit ca fetele sa fie la picioarele lui.
Meriti ceva mai bun!

| anadark84 a răspuns:

Probabil te sicaneaza din cauza ca nu i-ai picat in brate asa cum au facut celelalte. Eu zic sa-ti indrepti atentia spre prietenul lui si sa-l lasi pe fustangiu cu cele de teapa lui!

| アレクサ a răspuns:

Sti..cate odata baietii fac si spun lucruri fara sa se gandeasca la consecinte, si din cate am ainteles eu baiatul acela de care vorbesti are o prietena si tine la ea, iar cu tine se comporta la fel ca si cu celelalte fete. Exista si posibilitatea sa te placa deoarece tu spui ca vorbeste sincer cu tine, parerea mea este sa nu bagi mana in foc petru el, se prea poate sa te considere doar o prietena apropiata si de incredere, careia poate sa-i spuna orice, cat despre prietenul lu... ei bine daca pare interesat de tine nu poti sa te duci si sa-i spui "-Hei, am vazut ca mi-ai dat like-uri pe facebook, si cred ca esti interesat de bine, dar nu stiu sigur deoarece esti cel mai bun prieten a lui x, deci esti s-au nu interesat de mine?". Eu cred ca esti paranoica, vezi perspectiva altfel... gandeste-te ca acel baiat l-a pus sa se apropie cel mai bun prieten al sa de tine doar ca sa afle mai multe, poate ca lui ii este rusine sa te intrebe direct si interactioneaza cu tine prin intermediul prietenilor, nu ar fi primul baiat care face asta, de obicei acesta este stilul baietilor de a se apropia de o fata. parerea mea este sa nu dai cu ochi pe foc dar ai grija daca chiar acel baiat te place iar el are o prietena sa nu o lasi pea ea sa ti-l furewinking

| Pufosibila a răspuns:

Mdeci... parerea mea este ca acel baiat nu te place. Adica el doar se preface in preajma ta doar ca sa creeze o simpatie fata de el, in schimb prietenul lui s-ar putea sa te simpatizeze... incearca sa vb mai mult cu prietenul lui decat cu el big grin
... parerea mea big grin

| doareusitpu a răspuns:

Cel mai bine ar fi ca tu singura sa iei decizile sa nu fi de nimeni influentata deoarece sar pute sa nu fie bune decizile altora.dar ai pute sa afli cat mai multe detalii despre acel baiat ca sa observi daca ii place de tine sau ii place ceva la tine.
cred ca tem ajutat

| aniii98 a răspuns:

Deci. dupa parerea mea nu te place. adica, dupa aceste aparente, mi se pare ca el se joaca cu tine, ca si cu celelalte fete la care se da. dar nu te lasa influentata de parerea altora, incearca-ti norocul! happy
funda? :*