| Rzv_Razvan_2001 a întrebat:

Acum cateva ore mi s-a intamplat sa fac un atac de panica am doar 15 ani din cauza tatalui meu el se joaca jocuri si pierde banii mentionez ca sunt banii virtuali si el a tipat la mine si am avut un atac de panica? E grav? Dar dupa atac de panica ce urmeaza

15 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai fii facut un atac de panica, ti garantez eu ca acum nu erai pe computer, dar banuiesc ca te-ai speriat tare!

| Violleta2022 a răspuns:

Baiete, ce ti se intampla tie este doar o mare sperietura, nu atac de panica. Nu stiu cum de ti-a intrat in cap ideea asta, poate esti ipohondru sau poate prea speriat, dar ce ti s-a intamplat tie, este doar o simpla speritura!
Dupa sperietura prin care ai trecut, bei un pahar de lapte caldut si te duci la culcare!

| GoldenZenith a răspuns:

Buna. Cat de sigur esti ca a fost atac de panica? Din propria experienta iti descriu cam ce simptome are:
-senzatie de sufocare
-frica inexplicabila de moarte
-batai rapide ale inimii
Cam astea sunt cele standard, daca le pot numi asa. Cel mai bine mergi la medic si explici in detaliu ce ai simtit.

| Deliiiia a răspuns:

Cum s-a manifestat atacul de panica?

Teoretic se poate intampla oricui, iar efectele nu mai sunt resimtite dupa trecerea acestuia.

Răspuns utilizator avertizat
| Trandafir_Dan_Sebastian_1905 a răspuns:

Poți scăpa de atacurile de panică create de jocurile pe bani virtuali ducându-te zilnic să joci câte 10lei la păcănele reale

| duckermlocker a răspuns (pentru Trandafir_Dan_Sebastian_1905):

Asta se face cand esti tanar si n-ai responsabilitati... unde mai pui ca da si dependenta?rolling on the floor

| duckermlocker a răspuns:

Urmeaza sa te maturizezi si sa nu te mai incarci sufleteste cu toate prostiile...incearca si cativa ani de sala, eventual mma sau ceva dur.Doar asa il faci sa nu mai tipe la tine. Daca faci cum iti zic eu, peste cativa ani tu o sa tipi la elwinking

| Miss25JK a răspuns (pentru duckermlocker):

Si ti se pare cool sa tipi la parinti? Degeaba MMA sau sala daca creierul este atrofiat. Mai degraba vorbeste cu mama lui si ii explica situatia.

| duckermlocker a răspuns (pentru Miss25JK):

Crezi ca o mama normala ar sta cu un asemenea specimen? si tata a fost intr-o asemenea pozitie, iar mama nu a rezistat...deci nu sunt sigur ca are cui sa-i spuna in conditiile in care a scris asta aici.Si nu...nu mi se pare cool, dar in unele situatii in viata asa ii faci pe unii sa te respecte.Gandeste-te mai bine!

| Ionut621 a răspuns (pentru duckermlocker):

Deci tu ii pui pe parinti tai sa te respecte, sunt supusi tai. Iti spun ceva sa nu faci sau sa nu iesi undeva, jap una dupa cap si ai plecat. Ma intreb ce fel de parinti ai, educatia pe care ti-au dat-o lasa de dorit.
Dupa tine mai bine cu muschi peste tot, dar la bibilica nimic, nu?

| duckermlocker a răspuns (pentru Ionut621):

In comparatie cu tine, supusii* mei nu sunt parintii, ma refeream la momentul ala cand esti pe strada, fara "tati si mami"

| Ionut621 a răspuns (pentru duckermlocker):

Daca un om te-a impins intentionat poti sa il reclami la politie. MMA nu este auto apararea. Apararea consta imobilizarea atacatorului, ce se face in mma e destul de.(bine sunt unele strucate sau actorie, pura actorie).
Ce zici tu: te-a lovit unu hai sa ii umflu ochii, rup mainile si picioarele, ii scot dinti, etc. scuza-ma intri la parnaie cu atitudinea asta.

| duckermlocker a răspuns (pentru Ionut621):

As intra... daca n-as avea discernamant.Insa,atat timp cat am control, nu vad ce s-ar intampla rau. Daca ai muschi asta nu inseamna ca, implicit, nu ai creier sa iti rezolvi si altfel problemele.

| Ionut621 a răspuns (pentru duckermlocker):

Crede-ma daca te enerveaza cineva, poti sa ai tu control, dar cand adrenalina curge prin sange si mai esti si cu o fata ceva, dai fara oprire.
Si nu, nu e o problema am zis eu sa nu ai muschi?laughing Eu nu fac sala, poate ca asa sunt eu, si pot spune ca am bila bine proportionata, si am putere.