| Anamaria13m73829j a întrebat:

Bună TPU, afectiv nu mai pot, am un bunic nebun. Mă ceartă din orice, azi i-am cerut 5 lei că să-mi iau și eu o înghețata, după ce am venit a început să mă certe și să zică că mă droghez iar după a început să dea în mine, i-am spus mamei iar ea i-a luat apărarea. Efectiv nu mai suport.

Răspuns Câştigător
| Alverto a răspuns:

Salut
Nu te stresa prea mult, pentru că ei fac parte din timpul comunismului, tot ce trebuie sa faci e să vorbești calm și rațional pentru ca ei sa nu te creadă un copil imatur
Lasă să treacă așa anii, nici nu o sa îți dai seama cum trec dacă îți găsești un hobby sau o ocupație
Eu am aceiași problemă, doar că nu cu bunicii
O să le arăt de ce sunt in stare peste câțiva ani

Dacă crezi că nu ai pe nimeni, găsește un prieten sau prietenă de încredere cu care sa vorbiți ce vreti
Chiar și pe internet poți găsii prieteni, cu același obiective ca ale tale chiar

O zi faină

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este senil moșu, ce varsta are?

| cristimihailov a răspuns:

Ce zici si de punctul de vedere in care pui problema gresit.

In loc sa ii ceri 5 lei, il chemi pe el pana la magazin cu 10 lei sanluati doua inghetate. Una pentru el, una pentru tine.

| Werrich a răspuns:

Pai cum sa nu-i ia apararea daca e tatal ei?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Werrich):

Pai tatal e mai presus decat propriul copil?

| alexalx1234 a răspuns:

E un moș distrus blocat în comunism. Cum poate cineva să se drogheze cu înghețată? Mereu se poartă așa?

| Alverto a răspuns (pentru alexalx1234):

Se referea la faptul că bunicul crede că cu acei bani și-a luat droguri
Și chiar o felicit că nu face din astea și își ia mâncare sau dulciuri, in loc de țigări sau nocive
Bravo Ana Maria

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate nu mai judeca. E ceva des intalnit la batrani.

| mielenesapununnume a răspuns:

Fosila comunista, ce sa-i faci, asteapta sa crape, nu-l mai vizita, si nu-i mai cere bani.