| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU!
Am 1.70 si 70 de kg, uniform distribuite, sileuta clepsidra.
Unele persoane ma considera putin plinuta, credeti ca ar trebui sa slabesc foarte mult pentru a avea o relatie?
Sunt mult mai cautate fetele foarte slabe decat fetele putin mai bine facute?
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| NonZarek a răspuns:

Câți ani ai? Judecând după cele spuse de tine și modul de a privi lucrurile, deduc ca ești încă copila, dar îți voi răspunde la întrebare.

Nu ești grăsuța, dar nici slaba, însă oricum ai fi, persoana potrivita și menita ție, nu te va iubii pentru cum arati, ci pentru cum gândești și caracterul tău.
Lăsând filozofia la o parte, dacă stam sa gândim realist, pune te tu în situația unui băiat, dacă ar fi sa îți placa de o fata, cum o preferi? Desigur, te îndrăgostești de caracterul ei, dar vei vedea și corpul, te va atrage mai mult un băiat slab/fit, sau unul mai grăsuț?
Asa vei afla singura răspunsul. Trebuie sa recunoaștem și sa acceptam faptul ca trăim într-un secol în care mai mult este ales aspectul decât caracterul unui om, de aceea, e bine sa fi în forma, sa ai o greutate optima și sa te iubești pe tine însuți în primul rand.
În al doilea rand, trebuie sa înveți sa accepți ca nu totul e roz, vei fi mereu criticata indiferent de ce vei face, asa ca obișnuiește te cu ideea ca gura lumii este cea mai spurcata, de aceea nici Nu trebuie sa o asculți.

Oricum, te avantajează și la capitolul sănătate, dacă ai o greutate optima, corpul va fi mai sănătos, deci, ai doar de câștigat, odată te simți bine în pielea ta, te vei iubii pe tine însuți, și desigur, vei atrage priviri.

Succes.

| liliana77any a răspuns (pentru NonZarek):

As spune ca un baiat mai fit asa, nici prea gras nici prea slab, am aproape 25 de ani.

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Depinde ce pretenții ai de la sexul opus, tipi aia frumoși, bine făcuți care va plac vouă vor și ei sa aibă pe una slaba și cu cv forme nu aneroxica, faza e ca tipi aia sunt putini iar cererea e mare, o sa îți facă aia harem de femei

| relian a răspuns:

La kg tale esti grasuta cum zic unia, dar fara o poza nu stiu, poti avea grasime sau poti avea numai muschi laughing dar ca idee ar trebuie sa ai undeva la 60 kg.
Fiecare cu cei place, unia prefera pe cele slabe, altii mai plinute, depinde de om.

| anonimg a răspuns:

Dacă vei avea o relație bună cu tine, vei avea o relație bună și cu alții.
Și dacă nu te simți bine în pielea ta, atunci este suficient să ai un stil de viață sănătos. Maxim 3 mese pe zi, unde masa de seară trebuie să fie ușoară și devreme. Nimic între mese: nici măcar o sămânță; doar apă. Nu-i vorba doar de îngrășat, ci și de timpul în care sistemul digestiv are nevoie de refacere între mese.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Slăbitul nu e despre relații. E despre sănătate si apoi despre cum te vezi tu pe tine. În sensul ăsta ai putea slăbi câteva kg. Dar pentru relații nu are niciun sens. Există persoane de 120kg care au relații, crezi că tocmai tu n-o să ai? laughing

| Mopmop a răspuns:

Ca o paranteza... ar trebui sa fie inca o categorie pe TPU la sectiunea evalueaza intrebarea gen numita "raspuns libidinos" asta ca sa remarc un raspuns.
Revenind la intrebarea ta: nu trebuie sa schimbi nimic niciodata la tine dpdv fizic pentru a avea o relatie! Cine te place cu adevarat te place fix asa cum esti tu! Daca intr-adevar ai prea multe kg in plus sau minus si simti TU ca ai probleme de sanatate doar atunci incearca sa iei masuri. Cum vad eu daca iubesc pe cineva? Ma gandesc daca as fi in stare sa fiu infirmier pentru persoana respectiva. Poate e defect profesional insa eu asa gandesc...

| JustStitch a răspuns:

Într-o relație nu se tine cont de kg, fiecare dintre noi este frumos în felul său propriu. Pentru o viața sănătoasă Nu mai asculta părerea altorawinking

| Whitesnake99 a răspuns:

Nu avem de unde sa stim cum arati fara poze. (Nu spun sa te apuci sa dai poze, chiar nu recomand, in mediul asta care colcaie de pedofili si libidinosi) deci nu avem cum sa fim complet obiectivi.

Iar la faza cu ce prefera barbatii, nu stiu si nu ma intereseaza de altii, pot sa iti ofer perspectiva mea. Mie personal, da, imi plac fetele mai slabe - slabute...ish. Dar nici exagerat, anorexice. Dar nu e o regula, e doar preferinta mea care e cel mai probabil influentata in mod psihologic de faptul ca si eu sunt destul se slab.

| AlexandruInu a răspuns:

Buna,in primul rand tu trebuie sa te simti bine in corpul tau, sa te accepti. Din perspectiva mea, ca si baiat cum ai zis mai sus, sa slabesti foarte mult este o idee proasta. La 1.70 70 kg este bine, poti slabi max 5kg daca doresti dar nu mai mult. Fete inalte si slabe...nu prea sunt pe gustul multora. Acel baiat potrivit te v-a iubi pentru cine esti, nu pentru cum arati. Nu alerga dupa o relatie, vei ramane dezamagita, va veni de la sine. happy

| liliana77any a răspuns (pentru AlexandruInu):

Multumesc pentru sugestie!

| Anonimmaaa888890 a răspuns:

Daca tu te simti bine in corpul tau nu slabi. Sa stii ca fetele ft slabe nu-s atat de apreciate precum o fata putin plinuta. Si eu sunt in situatia ta, doar ca eu am 1, 57 si 50 kg, tot clepsidra, si pe mine ma apreciau mai mult baietii decat pe fetele snur.

| liliana77any a răspuns (pentru Anonimmaaa888890):

Multumesc frumos pentru incurajare!

| Anonimmaaa888890 a răspuns (pentru liliana77any):

Ai nevoie de un iubit?