| Bismarck_Aura_1997 a întrebat:

am 16 ani si prin iulie 2013 am cunoscut un baiat nu il prea suportam etc (era din alt oras si l-am cunoscut datorita unei bune prietene care era in liceu cu el), dupa eu am plecat din tara si prin decembrie 2013 el mi-a dat add pe facebook, atunci am inceput sa ne intelegem super bine, vorbeam orice etc, el avea iubita dupa aproximativ cateva luni adica prin februarie 2014 s-a despartit de ea din cauza mea pentru ca avand in vedere ca el e de la camin (Casa de copii) multi au vazut ca imi spune mie "iubi" straight face.(o facea in gluma, chiar daca imi placea de el si lui de mine ). Dupa ceva timp am rupt legatura pentru ca el mi-a spus ca asa e mai bine, si logic ca i-am respectat decizia, prin martie am inceput din nou sa vorbim dar el era foarte rece, complet schimbat. M-am suparat foarte tare, atunci el m-a sunat si mi-a spus ca vorbeste atat de rece pentru ca fosta lui are parola lui si ar vrea sa s-e inpace cu el din nou.Mi-am facut si eu prieten, relatia mea n-a durat, pana la urma a lasat-o si el balta pe fosta si iar eram ca inainte love struck, ne spuneam mereu ca ne place unul de altul, ca abia asteptam sa ne vedem etc etc ..Intr-un final a venit momentul mult asteptat adica sa ma intorc in Romania, logic ca imi doream sa il vad si el pe mine la fel, dar a intervenit fostul meu prieten ne-a facut sa ne certam.:/ Am rupt legatura, intre timp am vazut poze cu el si alta fata, si-a schimbat numarul etc etc, nu puteam sa iau legatura cu el nici cum crying, intr-o zii am primit un mesaj unde zicea sa sun urgent pe un anumit numar, am sunat si am fost cea mai fericita cand i-am auzit vocea. :o Atunci am inceput iar sa vorbim dar nu ne puteam vedea pentru ca el era in vacanta la mare, m-am inscris la liceu care era si el ..Ne-am vazut in prima zi de scoala dar era diferit mi-a zis doar "Salut", i-am zis si eu "buna" si l-am intrebat ce face, a raspuns foarte rece cu un simplu "Bine" straight face, am ramas blocata nu era baiatul pe care il stiam eu! Dupa ore l-am chemat in oras a venit cu un baiat, eu eram cu dou fete si mai mult vorbea cu alea si nici macar nu le cunostea la fel de bine ca pe mine... Dupa l-am lasat balta, el la scoala nici nu vorbea cu mine. Apoi s-a despartit de prietena lui si de la inceputul lui octombrie pana acum am iesit de multe ori ne intelegem bine, am facut si dragoste.dar el tot nu se afiseaza cu mine la scoala! :o Deci asta-i problema, oare de ce? El spune ca l-am dezamagit in aceasta vara dar totusi a trecut foarte mult timp..Nu stiu ce sa spun, sunt sigura ca ma iubeste, am mai avut relati dar pentru nimeni n-am simtit ceea ce simt pentru el sad dar as vrea sa s-e afiseze cu mine, in oras o face dar la scoala nu, nu stiu ce sa spun.sad
Vreau sfaturi, mersi :*

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Posibile explicatii ar fi: ii e rusine cu tine, sau are acolo alta relatie (eventual alt interes) iar tu ii strici ploile, colegii lui isi bat joc de el ca are prietena.
Am vazut aceasta intrebare dupa ce ti-am raspuns la precedent. Stiu ca nu o sa-ti placa ceea ce iti spun: in relata voastra sunt mult prea multe probleme in trecut. Invariabil va veti certa si cand nu mai aveti argumente in prezent le veti cauta in trecut. Va veti certa din ce in ce mai tare si probabil veti sfarsi prin a va desparti. Si mai e si problema cu parintii din intrebarea cealalta. Cam mult! Eu as zic sa te mai gandesti daca relatia voastra este viabila. Ca sa dureze, trebuie sa va acceptati complet unul pe celalalt, sa va ganditi mereu la celalalt cand luati o decizie... nu e asa usor!

| Bismarck_Aura_1997 explică (pentru SkyPilot):

Multumesc, o sa tin cont de sfaturi.happy

6 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

E ceva ce nu-ti spune.Insista sa afli adevarul.Fosta iubita e la acelasi liceu?

| Bismarck_Aura_1997 explică (pentru pisoias):

Da, e si ea in acelasi liceu.
Dar ea e o fire foarte retrasa, timida, inchisa in ea.
In schimb eu sunt foarte vesela, mor daca tac 10 minute, rad mereu etc etclaughing Si cand ne certam sunt vulcanica, nu tac asa cum facea fosta lui ...Mereu ma simt comparata cu ea, eu nu imi doresc sa fiu ca ea pentru nimic in lume! sad ..Nu stiu, mereu o simt prezenta in viata noastra chiar daca nu mai vorbeste cu ea.
M-am gandit ca nu vrea sa s-e afiseze pentru ca mai de mult i-a zis " niciodata n-am fost cu Aura (eu), nu sunt, si nici nu voi fii "...sad.

| corbulalbrosu a răspuns:

Povestea ta este foarte interesanta si in acelasi timp cu multe schimbari comportamentale de ambrele parti. Un fapt este cert, dragostea ta fata de el in tot acest rastimp a ramas constanta chiar daca ti-a dat suficiente motive sa-l parasesti, sa-l uiti chiar.Ai facut si gestul suprem, consider ca dintr-un motiv bine intemeiat dar el nu l-a perceput ca atare ceea ce ma face sa cred ca inima lui este este impartita intre doua fiinte mult prea dragi pe care nu doreste sa le raneasca si a ales sa sufere in tacere inchizandu-se in sine.Continua sa speri, sa iesiti cat de des puteti si sa i te darui pentru a va simtiti amandoi fericiti. Separe ca doar timpul va rezolva problema ta, problema voastra.

| Marria_Adelina_1998 a răspuns:

Chiar nu stiu ce sa spun... incearca si tu sa il bagi mereu in seama la scoala., sa insisti sa vorbesti cu el..nu stiu.