| Just1dream a întrebat:

Buna TPU... am aproape 16 ani. simt cum totul se schimba la mine, cum fiecare moment aduce o traire, un sentiment care ma copleseste uneori. in adancul meu ma simt putin pierduta. imi dau seama ca ma agat in fiecare zi de lucruri obisnuite dorindu-mi sa fie mai mult, imi dau seama cat de mult imi doresc sa simt protectie, iubire, sa simt ca pot sa ma relaxez si sa ma las dusa de val fara sa se intample nimic. toata lumea, in jurul meu se indragosteste... eu astept. simt o iubire imensa, ciudata pentru lume si un gol imens in piept pentru ca mi-as dori ca si ceilalti sa stie sau sa simta la fel.
stiu ca nu este o intrebare, dar as aprecia foarte mult parerile si sfaturile voastre

8 răspunsuri:
| powergirl a răspuns:

E cam greu sa ma pronunt dar incerc la varsta pubertatii totul se schimba organismul trairile modul de a vedea lucrurile nu stii ce sa faci cum sa faci sa iti fie bine si tie si celor din jur, faza asa incearca sa iti pui pe hartie ce vrei sa faci si le iei pe rand, azi faci una maine alta acum ca vrei sa fii tu asta numai tu poti sa cauti in tine puterea de a fi tu, trebuie cautata si puterrea de a fi tu, cauta persoane cu care poti sa fii in largul tau cu care sa simti ca poti fi tu intr-u-totul ele te vor ajuta sa fii tu apoi restul vine de la sine, nu stiu daca ai inteles ceva dar sper ca da daca vrei detalii sunt aici

| neutrino a răspuns:

Incearca si concretizeaza ca nu esti buricul pamantului, esti un om normal si ca lumea din jur va fi interesata de tine numai atunci cand ai ceva de oferit. Restul este literatura de o calitate indoielnica, probabil din cauza varstei.

| Just1dream explică (pentru neutrino):

Nu prea inteleg de ce ai simtit nevoia sa fii rautacios, dar multumesc oricum

| numedeutilizator a răspuns (pentru Just1dream):

Daca esti mai atenta, majoritatea raspunsurilor pe care le da sunt rautacioase. cred ca se plictiseste si adopta o atitudine superioara si ironica, mai sunt utilizatori de genul asta. trateaza-i cu indiferenta happy
cat despre problema ta, eu cred ca varsta este prioritarul factor pentru starile tale. esti boema, "esti intr-o lume a ta" pe care nu multi o inteleg, concentreaza-te pe ce iti place, ai putea sa-ti descoperi niste talente. asterene tot ce gandesti pe hartie si analizeaza-le mai tarziu. o sa intelegi mai bine lucrurie!

| Ex89 a răspuns (pentru Just1dream):

Neutrino nu este rautacios cred ca este cel mai bun raspuns pe care l-am citit, ai sa vezi asta pe pielea ta cand vei mai creste, si eu eram ca si tine vedeam lumea cu alti ochi pentru ca nu prea cunosteam oameni, doar prietenii cu care ieseam pe afara, dupa ce am descoperit acest mister numit "om" m-am schimbat radical...

| Just1dream explică (pentru Ex89):

Nu ma simt "buricul pamantului" si nu iteleg de unde ati dedus asta. iar cat despre "literatura indoielnica" datorata varstei, eu cred ca ceea ce simti ar trebui sa aiba importanta macar pentru tine, adaca nu pentru ceilalti si cred ca trebuie sa te bucuri de ce se petrece cu tine la fiecare varsta, nu sa te gandesti: asta oricum se va schimba sau sumt prea copil acum...

| Ex89 a răspuns (pentru Just1dream):

Da, cred ca ai dreptate in ceea ce spui, am uitat ce inseamna sa fii "om" sunt prea ranit acum...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite, daca dai click pe profilul meu si te uiti la raspunsurile mele, ultimul meu raspuns descrie singura mea iubire "adevarata" pe care am trait-o. Am trait-o la 21 de ani si pana atunci si eu m-am simtit exact asa cum te-ai simtit si tu. Dar si cand am trait ce am trait, a fost minunat. O sa iti placa mult ce vei citibig grin

Lectura placuta (Stiu ca am scris destul de mult, sper sa nu te plictiseasca).

Sa rezum, crede-ma ca se va intampla candva sa dai de acel baiat minunat pe care il vei iubi si care te va iubi la randul lui! Dar toate la timpul lor, copil :*

Sper ca te-am putut ajuta!