| LittleRose a întrebat:

Am avut o relatie scurta, de cateva saptamani cu un baiat. In prezent suntem despartit de aproximativ doua saptamani. El a vrut sa ne despartim. Mi-a spus ca nu simte nimic pentru mine si ca sa ramanem prieteni. De atunci a mai vorbit cu mine, el, din propria initiativa. Cum as putea sa ma impac cu el fara sa pic prost in ochii lui si ai prietenilor lui?

4 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Cand un baiat (sau o fata) spune asa ceva, inseamna ca relatia nu mai are rost. Daca ai incerca totusi sa refaci legatura, ti-ai aduce doar un plus de suferinta, ceea ce nu cred ca iti doresti. Cel mai bine, fa un efort de vointa si spune un NU hotarat acestei relatii si orienteaza-te spre o alta. Parerea mea.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ciorba reincalzita nu mai are acelasi gust. Lasa-l!

| SkyPilot a răspuns:

Presupun ca il vrei ca amic, pentru ca baiatul nu a vrut sa fie altceva. Daca asta e situatia, nu il cauti in mod special si vorbesti cu el in mod natural cand drumurile voastre se incruciseaza.

| Maria_Elena_Chirca_1991 a răspuns:

Cum pici in fata cuiva nu conteaza. Trebuie sa te gandesti bine doar daca merita sau nu merita sa incerci sa-l cuceresti. Despartirile si sentimentele neimpartasite sunt dureroase, dar intotdeauna exista o solutie. Poate ca aici solutia este o alta relatie.