Întrebare recomandată | thvhoe a întrebat:

Buna TPU.

Am Bulimie de un an si nu mai rezist.
Cum as putea sa le zic parintilor mei despre problema mea?

6 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Ai nevoie de medic, daca esti elev mergi la medicul scolii.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Direct.

| thvhoe explică (pentru sadrian46):

Le-am spus si au reactionta urat =")))

| MihaelaDart a răspuns:

Mergi la medicul scolii si spune-i ca parintii tai iti ignora ptoblema de sanatate si poate ca acesta sa ia legatura cu ei sa le spuna gravitatea sanatatii tale. Sigur te va ajuta!

| romeo78 a răspuns:

Bulimia și anorexia sunt boli psihice.
Problema este că mediul familial, școala, prietenii nu îți oferă o liniște sufletească.
Nu au tratament, decât psihiatric, bulimia și anorexia.
Mergeți la psihologul școlii sau încearcă la protecția copilului din orașul dumneavoastră.
Sănătate și succes la școală!

| Donsavas a răspuns:

Mergi la psihologul școlii de care apartii si acesta le va spune! Si poti consulta un psihiatru caci asta e o boala psihică. Vorbesti cu medicul de familie si acesta iti contacteaza părinții.