| Bbbbbbbbbgfddd a întrebat:

Buna TPU am mare nevoie de ajutor, sunt foarte gelos si nu am incredere in iubita mea desi nu am motiv, va rog ajuta-tima sa scap de asta, nu vreau sa o pierd crying(

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Trebuie doar sa intelegi ca "Dragoste cu forta nu se poate".
Cu gelozia nu rezolvi mare lucru.
Tu trebuie doar sa ai incredere in tine, sa o intelegi daca mai vorbeste cu altii tipi, bine inteles, aici desigur totul cu o limita, nici sa se culce cu altii, dar nici sa te certi daca ii raspunde unuia din bun simt.
Trebuie sa-i arati ca ai incredere in ea, si asta s-ar putea sa o faca sa ramana langa tine.
Trebuie sa intelegi ca orice ar fi cu forta nu o poti tine langa tine, dar in schimbi ii poti demonstra ca esti cel mai bun tip pentru ea.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, noi nu putem sa te ajutam cu nimic, totul, dar absolut totul tine de tine, si de autocontrolul tau.
Lipsa de incredere in tine, te face sa fii suspicios, sa fii nesigur pe ce poti face si cum poti convinge pe cineva, ori nu poti convinge pe nimeni atata vreme cat nu esti tu stapan pe tine!
O femeie nu va sta niciodata langa un barbat gelos, mai devreme sau mai tarziu, isi va lua traista si va pleca in lume.
Daca ai constientizat asta, atunci inseamna ca-i timpul sa te schimbi, sa-ti impui ai acorda incredere, sa-i arati cat de mult o iubesti, pentru ca, la gelosi, problema asta este foarte acuta.
Tinutul cu forta sau manipularea, nu te vor ajuta cu nimic!
Incearca sa-i arati ca ai incredere in ea, evitand sa o mai controlezi, evitand sa o suni de nu stiu cate ori pe zi, evitand sa aflii unde se afla atunci sau ce a facut toata ziua. Acorda-i incredere, daca vrei ca ea sa aiba incredere in tine!

| Elide a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa ai încredere în tine... daca nu ai încredere în tine și în ea relația voastră nu va continua mult! Gelozia naște monștrii pe bune sunt multi care își bat iubitele/nevestele din cauză că nu știu cine de uita la ele! Nu o poți controla peste tot.îi trebuie și ei spatiu in caz că nu nu o veți mai putea duce mult!

| Rezist_Rezist_1975 a răspuns:

Una este gelosenia alta este neincrederea. Daca nu ai incredere in ea cred ca ar trebui sa va vedeti fiecare de drumul lui. In viata nu poti sa traiesti cu cineva in care nu ai incredere. Daca esti gelos si incurci asta cu neincrederea este altceva: orice om are bucatica lui de "gelosenie", unii mai mult altii mai putin. Cu asta poti sa traiesti si in timp daca ea tine la tine si te iubeste si iti arata chestia asta se duce.