| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru, insa nu stiu daca veti avea rabdare sa cititi tot...Mai intai trebiue sa va zic povestea mea. Acum un an m-am inscris la niste cursuri de dans sportiv. Am dansat singura ( fara partener) timp de jumatate de an aproximativ. Dupa care a venit un baiat la cursuri care mi-a devenit partener de dans. Pana atunci nu il cunosteam, il stiam doar din priviri deoarece este in aceeasi scoala cu mine doar ca el este cu un an mai mare decat mine si este in clasa cu verisoara mea. Am fost parteneri de dans timp de jumatate de an, insa la sala noi doi nu vorbeam deloc ( doar cand il calcam pe picior eu ii spuneam "scuze" laughing ). Ideea e ca mie a inceput sa-mi placa de el de la inceput. De aceea eram mai timida si nu vorbeam cu el deloc. Acum un an s-au terminat cursurile de dans si de atunci pana acum 3 saptamani nu am mai vorbit deloc cu el. Acum 3 saptamani mi-a spus verisoara lui ca lui Gabi ( numele baiatului) ii place de mine. In momentul respectiv nu am bagat in seama ce mi-a zis, insa peste cateva zile am luat-o pe ea intr-un colt al clasei si am intrebat-o daca a zis adevarul cand mi-a zis chestia aia. Ea a spus ca a zis adevarul ( a jurat pe viata ei) si a zis ca atunci cand am plecat de la dansuri, Gabi a intrebat-o daca eu am prieten si si-a dat seama ca Gabi ma place. In acel moment eu am cazut pe ganduri si mi-am zis in mintea mea : " Cel mai bine e sa aflu eu singura". De aceea am intrebat-o pe verisoara lui care este ID-ul de mess al baiatului. Ea a zis ca nu stie si ca o sa il intrebe in pauza, ceea ce a si facut. S-a dus in pauza si l-a intrebat care e ID-ul lui. L-am bagat in lista de mess si am asteptat sa imi dea accept. In acest timp, Madalina ( verisoara lui Gabi) mi-a zis din nou ca lui ii place de mine. Am intrebat-o din nou de ce crede asta si a zis ca atunci cand s-a dus la el sa ii ceara ID-ul, el a batut-o la cap sa ii zica cine i l-a cerut. Ea nu s-a mai putut abtine si a zis ca Diana ( eu) i l-a cerut. In momentul ala Gabi a zis ca si eu voia sa imi ceara ID-ul de mess si a facut o fata cu inimioare. Peste trei zile, dupa ce mi-a dat accept Gabi, am inceput sa vorbesc cu el. Vorbeam zilnic cu el pe mess si a inceput sa ma salute si in realitate. Intr-o zi l-am intrebat pe mess daca ii place de cineva, iar el a zis ca nu. A doua zi a spus ca s-a mai gandit la mesajul acela si chiar ii place de cineva. Eu, bineinteles, l-am intrebat de cine, iar el a zis ca e secret. Intr-o zi, la scoala, verisoara mea ( Denisa) a venit la mine si mi-a spus intr-ul fel ciudat ca a aflat totul. Eu am intrebat-o ce vrea sa spuna cu asta si a spus ca Alex( Verisorul ei care a fost si el acum un an la cursurile de dans) a vorbit cu Gabi, iar Gabi i-a zis ca e mort dupa mine, ca tine foarte mult la mine si abia asteapta sa ma vada. Eu am ramas "wow". Nu stiu ce sa cred. Vreau sa mai adaug ca atunci cand este cu baietii nu ma saluta, cand baiatul care il insoteste este un pic mai in spate, Gabi se uita lung la mine, iar cand trec pe langa el si baiatul care il insoteste este chiar langa el, nici nu se uita la mine. Am observat asta de doua ori : prima data am trecut pe langa el iar Danut( prietenul lui) vorbea cu el. In momentul cand a trecut pe langa mine, Gabi a inors capul foarte putin si aplecat, cu pumnul la gura ca si cum ar fi tusit, insa el de fapt s-a uitat la mine. A doua oara tot asa, vorbea cu Danut si in timp ce trecea pe langa mine zambea continuu ( acum sunt doua variante: ori era emotionat sa ma vada, ori era foarte amuzant ce zicea Danut). Mai e ceva de adaugat. Am o colega in clasa care e vecina cu el. Dana ( prietena mea) mi-a zis ca intr-o zi Gabi a impins-o pe Ionela( colega mea) si i-a zis : " Ce faci ma fata ma?". Apoi, intr-o zi, Ionela mi-a zis ca in statie, ea i-a zis lui Gabi ca daca o mai enerveaza mult, o sa i-a celalalt autobuz catre scoala, iar el a zis : " Eh, lasa ca il iau si eu pe al doilea si il trimit pe fratemiu cu primul". Acum, eu nu mai inteleg nimic. Voi pe cine credeti ca o place? Pe mine sau pe Ionela? Va rog sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| amalia_4624 a răspuns:

Pai Diana eu cred ca ar trebui sa-i zici cal placi.nu trebuie sa-ti fie frica de reactia lui. el are de pierdut si nu tu.pana la urma nu e singurul baiat de pe pamant. dar daca totusi el te place eu cred ca ar trebui sa vorbeasca cu tine. poate ca prietenii lui au aflat ca tu vorbesti cu el si poate ca sa rusinat. sper ca ti-am fost de folos si ca o sa-mi dai funda!

11 răspunsuri:
| ghinionistul112 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic si cum sa te sfatuiesc adecvat, dar este important ca Gabi ii place de tine in cea mai mare din poveste de care ai povestit si mai putin o place de Ionela... Eu spun sa mai comunicati impreuna! este altceva cand vorbesti in realitate decat pe mess!

| doc69 a răspuns:

Cel mai ok este sa discuti cu el face to face si sa vorbesti asa pricepi clar si vezi si reactia lui.bafta

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Pe tine

| alexutza071 a răspuns:

Buna,povestea ta este destul de complexa si impresionanta, cred ca ar trebui sa vorbesti cu el.Asa este mai bine pentru toata lumea, si pentru tine si pentru ea.succes!

| ÐỄỄẴ97 a răspuns:

Ce draguttt cum isi tinea privirea spre tine.Dar cred ca va place pe amn2 si nu sie pe cine sa aleaga.big grin

| OnlyTheScript a răspuns (pentru ÐỄỄẴ97):

Bine dar cum sa placa un baiat in acelaasi timp doua fete.e putin cam absurd...

| TheKitty a răspuns:

Fara suparare dar eu cred ca ori nu va place pe niciuna, ori va place pe amandoua. Cred ca ar trebui sa il intrebi (si eu am fost intr-o situatie asemanatoare) daca te place si sa ii zici ca tu tii la el indiferent de raspunsul lui. Asa e cel mai bine happy

| OnlyTheScript a răspuns (pentru TheKitty):

Nu stiu ce sa zic. cu mine s epoarta foarte frumos si cand l-am intrebat pe mess daca ii place de vreo fata el a zis ca e secrte si atunci eu l-am rugat sa imi dea un indiciu, iar el a zis ca arata super..si eu am inceput sa i scriu toata lista de fete pe care le cunosc insa nu m-am pus pe mine si apoi mi-a mai zis ca : " are minte ghici" iar eu i-am spus anumea..ca sa vad ce zice si i-am zis: Ionela...sunt sigura ca este ea " iar el mi-a zis " vecina mea nuuuuuuuuuuuuuuu"... asta nu am mai scris

| TantiHeroglifa a răspuns:

Cred ca pe tine te place,poate pe ionela o simpatizeaza,adica stii cum sunt baietii de obicei se imping in toate fetele ca sa fie remarcati si se comporta prosteste,la tine a fost altceva iti da priviri pe ascuns,vorbiti pe mess, ori sunteti amandoi timizi ori lui ii e frica de o relatie, incearca sa ii afli trecutul fostele relatii happy o sa iti dai tu seamna intr-un final, nu-ti garantez sa-l intrebi direct daca te place pentru ca nu stii ce fel de persoana e si nu stii reactia lui, nu te da nici tu de gol! happy succes!

| OnlyTheScript a răspuns (pentru TantiHeroglifa):

Nici nu ma gandesc sa il intreb pentru ca Cipriana( o alta verisoara de-a mea) mi-a zis ca daca il intreb s-ar putea sa nu mai vorbeasca cu mine absolut deloc.

| EllieAllie a răspuns:

Pai ori va place pe aman2 si nu stie cum sa va zica, ori isi bate joc de voi! Fara suparare, dar ar trebui sa te duci la el si sa discutati, pentru ca asa nu se mai poate!