| xdenisax007777 a întrebat:

Bună TPU, am nevoie de un sfat, eu si prietenul meu suntem impreuna de 10 luni, părinții mei sunt de acord cu relația noastră dar mama lui este împotriva, asta fiind pentru ca ea crede că sunt prea mică pentru el, diferența dintre noi este de 2 ani. Am discutat cu el despre asta si ma gandeam să-i spună mamei lui ca ne-am despărțit, e o decizie buna?

16 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

2 ani diferență mare?! Poate doar dacă el are 18/19.

| darrio2007 a răspuns:

Adică sa o mintă. Tie ti se pare buna ideea?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Adică sa o minta pe mama lui? Frumos il inveti.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai... si ce te astepti sa se intample dupa?

Ok, nu este de acord, asta este, ce treaba are cu voi? Doar nu o sa va schimbati voi relatia din cauza ei. Este relatia voastra, zau asa. Daca cuiva nu ii convine, asta este.

| Freya1 a răspuns:

Nu.Nu este o decizie bună.
Dacă sunteți la o varsta rezonabilă la care puteti raspunde de acțiunile voastre nu trebuie sa luati in considerare dorintele nimănui.Intr-o relație e important sa va simțiți voi bine nu cei din jur.
Probabil cu timpul te va accepta, dupa cateva explicații ca 2 ani nu e o diferenta mare si după ce va vedea ca va iubiti cel mai probabil va accepta situația.

| cristimihailov a răspuns:

Mamei lui ii este teama ca daca iti pupa pasarica primeste cu executare

| Lukasssz a răspuns:

Este timpul sa strabati si alte cearseafuri, da-i papucii

| FreddieM a răspuns:

Nu exista iubirea perfecta pentru,,, baiatul mamei cel special''. Ori e proasta, ori saraca, panarama sau murdara.
Pastreazati demnitatea draga Denisa, mai bine te confronti cu problema decat sa o ascunzi la nesfarsit. Si de ca sa ascunzi relatia? Dar eu cred ca el ti-a propus chestia asta. Ca deh, mamica lui trebuie sa fie cu psihicul in regula.
Ca ea stie sau nu, tie cum iti schimba viata?
Dar oricum, tipul asta de comportament,, matern'' va dauna relatiei voastre.
Va trebuie sa o minta in permanenta, va fi greu sa te multumesca si pe tine, e ca si cum ar juca pe doua scene de teatru simultan.
Problema mai mare e a lui din cate mi se pare. Tu esti doar,, discordia' ' in scenariul asta.
Daca va castoriti, e mai simplu, ca plecati din zona lor de,, radar'', si fiecare isi continua viata cum si-o comanda.
Cheers

| Vântulalb a răspuns:

Si ce rezolvi daca o minti pe mama lui?
Problema nu este cei doi ani diferenta ci varsta ta. Cati ani ani?

| xdenisax007777 explică (pentru Vântulalb):

| Vântulalb a răspuns (pentru xdenisax007777):

Mama lui asteapta sa fii majora. Si e normal.

| goguPatent a răspuns:

Asa, si ce obtineti daca o minte? Cat tine minciuna? Cum o sa functinati pe urma? Pe ascuns?

| christall a răspuns:

Ideea e sa faci cumva sa te accepte, nu sa traiti ascunzandu-va de ea. Daca afla mai tarziu va fi mai rau. Cu timpul s-ar putea sa fie mai bine si sa accepte. Daca te duci pe la ea ia-i un buchet de flori, o cutie de ciocolata, sa o mai indulcesti.

| geoconda a răspuns:

2 ani diferența mare? Se vede că mama lui nu a găsit alta scuza, pur și simplu nu te suporta, nu te vrea si nu stia cum sa o dea într-un mod mai frumos. Nu este mare deloc această diferență! Dar aia care se iubesc cu adevarat si e diferenta intre ei de 10 ani? Voi sunteti chiar bine.
Eu nu te inteleg, vrei să îi spui mamei lui ca v-ati despărțit, dar voi să CONTINUATI pe ascuns? Dar se va afla, totusi. Dar și dacă vrei să te smdesparti de el, din cauza mamei lui, inseamna ca nu il iubesti, si decat sa stai langa el, să îl rănești, mai bine ii spui la revedere. Cum să întrebi draga mea asa ceva? Mi te imaginez ca spui chestia asta cu atâta lejeritate. Cati ani ai tu? Daca ai 14, e clar. Fii atenta, relațiile de cuplu, pentru a ajunge într-un moment la căsătorie, la legare pe viata in fata lui Dumnezeu, trebuie să treacă printr-un uragan de chestii, si sa le înfrunte, amândoi. Ascultă, tu ești cam aeriană, scuze că spun, asta e realitatea. Nu iti dai seama ce vorbesti! Păi eu daca as fi fost pusă în situația asta, cu toată iubirea pe care i-o purtam băiatului, si in ciuda faptului că maica-sa nu mă vrea, pai făceam pe dracu in patru să rămân lângă el. Stii de ce? Pentru ca il iubeam. Si iubirea nu toți o simt, mulți sunt pe interes în zilele noastre, cu greu mai găsești pe unu cu sufletul curat. E plină lumea de rapandule care se târăsc după euro.

| Gabryel85 a răspuns:

Cum să fii prea mică? Sunt doar 2 ani diferență...sigur nu e doar un pretext?

| AndreiNrcs a răspuns:

Dacă îl iubești, te iubește ce rost mai are să vă lăsați influențați de părinți, simplu?
Iubiți-vă în continuare, dacă sunteți majori sau el este, părinți nu mai au drept de a face cum vor ei, ci cum vreți voi și asta e și mai bine.