| Marlene123 a întrebat:

Am nevoie de un sfat. Ma confrunt cu o situatie destul de frustrata pentru mine. Iubitul meu o vede pe sora lui ca pe Einstein=atotstiutoare. De fiecare data cand discut ceva cu el sau avem o problema, etc. Tot timpul trebuie sa-mi spuna ca sora lui a zis, ca sora lui a facut, e ca sora lui, ca ea are dreptate. Pentru el nimeni nu are dreptate doar el si sora lui, chiar daca nu e asa. Daca zic ca nu e asa ne certam. Se cred buricu pamantului. Ma contrazic mereu si nu ies nicaieri, doar la cearta. Sora lui e Regina pentru el, care are mereu dreptate. Nu mai suport.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Solutia este foarte simpla: desparte-te de el si ai rezolvat problema.
Poti avea o discutie cu el inainte de a te desparti si spune-i tot ce ne-ai spus noua si ca nu mai poti continua asa daca nu se schimba.

| mgtow a răspuns:

Atunci anuntal s.o penetreze sexual pe sorasa si pleci de langa el

| Panamax a răspuns:

Dupa ce o sa va casatoriti o sa fie si mai rau.
Lasa-l sa se descurce cu sora-sa si cauta pe cineva care sa te puna pe primul loc in viata lui.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Te cam simti complexata de cunostintele aleia, pisi mic laughing Aia e, sa te duci degeaba la scoala uite ca mai si costa, nu prea poti face tot timpul pe regina laughing

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Probabil pertru ca sora lui a are autorite asupra asupra fratilor ei mai mici, si ea este cea care le da sfaturi. Ea a avut ocaiza sa isi demonstreze abilitatile, ia pe tine abia te cunoaste, si poate ca el a fost obisnuit ca sora lui sa aiba dreptate mai mereu. Daca ii vei demonstra pe parcurs ca si tu poti sa dai sfaturi si idei bune, poate te va asculta si pe tine

| OctavianSps a răspuns:

Asta pentru ca face parte din familia lui, si inseamna ca o pune mai presus, incearca sa-i arati ca si tu ai cunostintele necesare incat sa nu mai fie nevoie sa apeleze la ea. Succes