| Iasminai700 a întrebat:

am niste probleme in relație, suntem împreună de an an și aproape 7 luni.El nu îmi mai acorda atenție că la început.Cand vreau să discut cu el despre asta mereu îmi spune sa tac.E mai copil și nu mă înțelege.Tin mult la el dar ce sfaturi îmi puteți da sa fiu mai buna, sa fie ca la început? Mi-e frica sa mă lase pentru alta din motivul că nu sunt mai buna și că vrea altceva.

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Pai schimba prietenu, tu esti la fel de buna, dar el deja nu te prea iubeste, nu ai cum sa fie ca la inceput, de aia si evita subiectul, ce sa zica? Nu te intelege? Pai la inceput cum te intelegea si iti dadea atentie? S-a saturat de tine.

Daca vrea altceva, sa ia altceva, tu nu esti si nu vei fi niciodata altceva chiar daca el ar vrea, ramai tot aia care ai fost si asa vei ramane fara sa vrei, deci asta este.
De ce sa-ti fie frica sa te lase un om care nu te iubeste? Te tine doar pentru sex probabil. nu stiu ce sa zic, si deja probabil o fi pe fir cu alta, insa nu sunt sigur.

Gaseste unu care te iubeste mereu si se poarta bine mereu asa cum trebuie, evident cu conditia sa fi fost si tu okey, sa nu cumva sa nu iti mai dea atentie pentru ca tu ai facut ceva nasol, ca daca ai facut si nu spui, atunci nu stiu ce sa zic.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă vrea să te lase, eu zic să-l lași. Mai bine acum decât mai târziu.

| Andreeush a răspuns:

Lasă frica, dacă te va lăsa pentru altcineva înseamnă că nu te iubește.

| Goete a răspuns:

Care este motivul pentru care esti atat de disperata sa nu te lase cineva care nu iti acorda atentie si - mai ales - iti spune sa taci?! cand vrei sa discuti cu el o problema care te afecteaza

| Atlantic007 a răspuns:

E inceput de sfarsit.