| Swetlly122 a întrebat:

Am o întrebare! Astăzi am avut excursie și au fost 2 clase diferite plus clasa noastră.Fostul meu prieten cu care am fost împreună acum un an a fost și el. Faza e că eu voiam să merg la film,dar ceilalți colegi ai mei nu voiau,preferau jocurile,iar băiatul aceasta a venit cu mine la film să îmi tina companie chiar daca a spus că nu prea și-a luat multi bănuți la el, apoi am fost împreună la KFC in loc sa stea cu clasa lui, deși acum are iubită toată excursia a stat cu mine. Asta înseamnă că încă mă iubește?

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu te mai iubeste, odata ce are deja alta iubita, dar a stat cu tine, din mila.

| Swetlly122 explică (pentru Violleta2022):

Nu a avut cum să stea din mila!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Swetlly122):

Pai, tocmai ti-a demonstrata ca a stat din mila.
Ca de statea de dragul tau, sau pentru ca te iubeste, intai ii dadea papucii iubitei si apoi era cu tine.
Crezi ca s-a despartit deja de ea?

| Swetlly122 explică (pentru Violleta2022):

Dar nu vreau sa se despartă de iubita lui din cauza mea, nu sunt dispusa la încă o relație fiindca nu prea am timp și sunt cu școala.Dar eu mă bucur că are relație și încă țin la el în stadiu de prietenie!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Swetlly122):

Deci, a stat de mila cu tine!
Asta este fetita, unor le este mila ca te parasesc si din cand in cand te mai cauta, ca sa-ti arate ca le este mila de tine.

| Swetlly122 explică (pentru Violleta2022):

Eu l am părăsit.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Swetlly122):

Bravo!
Deci, are de ce sa-ti plateasca inapoi, cu varf si indesat.

| Jouliete a răspuns:

Poate inca tine la tine fiindca te-a iubit si poate isi aminteste cu drag de momentele voastre cand erati impreuna si oarecum regreta ca nu mai e cu tine si asa iti arata afectiunea lui. Oricum in mod clar el vrea sa vezi ca te place inca fiidca se asteapta sa ii observii intentiile. Ce e rau e faptul ca are iubita si ea daca afla nu o sa ii pice bine si o sa sufere din cauza lui, macar sa ii spuna intr-un mod frumos ca nu poate sa fie cu ea fiindca inca are sentimente pentru tine. Acuma depinde de tine daca ii mai accepti aceste sentimente, dar ai grija fiindca voi v-ati despartit dintr-un modiv presupun si daca acel motiv inca exista relatia voastra va esua mereu, trebuie sa va puneti de acord si sa te gandesti bine daca tu mai simti ceva pentru el pentru ca asta conteaza. Sa fi atenta ca poate si sa faca asta numai ca sa te faca sa crezi ceva gresit si sa il doresti, poate fi si genul asta de persoana, dar numai tu stii daca poate fii asa ca tu il cunosti.

| OctavianSps a răspuns:

Nu neaparat te iubeste, dar se vede clar ca inca tine mult la tine. Sa stii ca este un lucru rar si de apreciat ca un baiat sa renunte la a-si petrece timpul cu baietii din clasa lui pentru a avea grija de fosta lui. E normal ca si-a gasit pe altcineva pentru ca probabil era singurul mod sa treaca peste despartirea de tine, dar daca intre voi inca mai sunt sentimente, parerea mea este ca e pacat sa nu va impacati.

| Zazon1243 a răspuns:

Poate a vrut doar sa arate ca nu are nimic cu tine si ca inca puteti fi doar prieteni. Daca inca crezi ca te iubeste ar trebui pe el sa il lasi sa iti spuna asta si sa astepti sa vezi cum se comporta cand este langa tine.Ai grija poate iubita lui devine geloasa happy

| andrei3312 a răspuns:

Nu, doar ca ii esti o prietena buna pentru ca ati fost impreuna...