| Aghireirs a întrebat:

am o intrebare…
Cum să-mi conving părinții sa ma lase la prietenul meu? Pentru cateva ore?
Suntem de 5 ani impreuna și eu am 16 jumate...cum sa o conving?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| EuSuntRobertel a răspuns:

Buna. In legatura cu ce se intampla, arata-le ca esti responsabila si ca pot avea incredere in tine. Incepe prin a face curatenie prin casa sau sa speli vasele, sa ii ajuti la treburi si sa vorbesti cu ei despre lucruri mature (despre serviciul lor, despre relatia dintre ei) si castiga-le increderea. Poate de aceea nu iti dau voie. Cheama-l pe prietenul tau acasa la tine, luati masa impreuna cu familia ta si el ar trebui sa vorbeasca mai mult cu ai tai, sa il cunoasca si sa le castige si el increderea. Părinții lui cu ai tai ar trebui sa se cunoasca mai bine si sa isi de-a acordul in legatura cu ceea ce va doriti voi. Trebuie sa comunicati. Dupa toate astea cu siguranta ai tai te vor lasa sa mergi la prietenul tau acasa. Va doresc cat mai mult impreuna si aveti grija ce facetihappy! Bafta!

| Superior a răspuns (pentru EuSuntRobertel):

Ce legatura are fu fu cu spalatul vaselor?=]

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Hai ca macane! Adica sunteti imperuna de cand aveai 10 ani

| anonimg a răspuns:

La 16 ani poti ramane gravida. Si s-a zis cu scoala, cu profesia. Vei ajunge ca musulmancele acelea care sunt dependente de barbatii lor pentru orice ac si ata, si pentru orice bucata de paine care ti-o va aduce. Dupa aceea o sa-ti scoata ochii ca fara el vei muri. Si asa va fi.
Deci intai sa ai un servici si apoi copii. Daca le faci invers, atunci si viata ta va fi invers; adica in loc sa fie in dezvoltare, va ajunge in regres, in subdezvoltare. La urma degeaba le vei spune copiilor tai sa nu faca cum ai facut tu, deoarece tu le transmiti caracterul tau prin adn.
N-ai cum sa fii cu prietenul tau mai mult de o ora singuri intr-o camera, fara sa va atingeti. Este imposibil acest lucru. Si odata ce el se va aprinde, nu-l vei mai putea opri decat daca vei striga si vei tipa dupa ajutor. Dar cine iti va veni in ajutor?
Deci daca te duci la el, tu ii dai ocazia sa faca ceea ce nu-ti va placea. Si unde te vei duce cu rusinea aceasta? Pentru ca un barbat cand se aprinde dupa o femeie, nu mai are nici frica de Dumnezeu si nici rusine de oameni. Ratiunea ii dispare atunci; si cu cat te vei opune mai mult, cu atat dorinta lui va creste proportional cu impotrivirea. Lui ii place si mai mult cand te impotrivesti.
Te vei putea duce la el acasa numai daca el va invita si alte fete si vor fi si parintii lui acasa.
Si parintii tai sunt de vina, pentru ca te-au tinut la distanta si pana la 16 ani nu au reusit sa iti castige inima, pentru ca si tu sa le poti oferi incredere. Prietenul tau trebuie sa-i castige pe parintii tai; numai asa se poate avea incredere in el.

| Sofer a răspuns:

Ii spui ca iesi cu o prietena la un suc apoi va plimbati si na.

| Yurisa a răspuns:

Esti de la 11 ani cu unu? Vai de steaua ta laughing

| Aghireirs explică (pentru Yurisa):

Problema?

| Yurisa a răspuns (pentru Aghireirs):

Nici eu nu te-as lasa, logic laughing foarte bine iti face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te lase cateva ore? Doamne, Doamne...
Sa vezi cand te lasa ala de tot, dupa ce-si face nevoile cu tine. Copila inconstienta...

| Alexandrionelu a răspuns:

Câteva ore? Crezi ca rezista atât?

| Bsouhgc a răspuns:

Nu cred ca cineva ar putea sa iti dea un raspuns bun, raspunsul depinde de caracterul parintilor tai...
Cum adica sa te lase la el?
Vor fi si parinti lui?