| Alexandra1m a întrebat:

am o întrebare.
Tatăl meu se înțelege foarte bine cu iubitul surorii mele și mie mereu îmi reproșează ca iubitul meu nu are mașina. Mai pe înțeles iubitul surorii mele are masina și tata e prieten foarte bun cu el iar iubitul meu nu are și mereu îmi reproșează asta.
Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Unindividn0rmal a răspuns:

Buna Seara Alexandra! Hm, nu prea ai ce face, o masina nu este jucarie si doar nu ai de gand sa ii spui iubitului tau sa isi cumpere o masina doar din cauza unui,, moft'' al tatalui tau, nu? Tatalui tau ii spui ca iubitul tau nu simte nevoia de a cumpara o masina si nu ii vede rostul. Poate e prea devreme, poate nu se plimba, eu nu stiu ce alte motive aveti voi. Tatal tau o sa inteleaga, sunt sigur.O seara buna!

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ii bagi in cap ca cel care are masina are buzunarul gol din cauza benzinei iar iubirea vietii tale are bani sa te scoata la o savarina pentru ca foloseste abonament la transport in comun

regis
| regis a răspuns:

Vin sărbătorile, propune-i tatălui tau sa il cadoriseasca cu mașina lui.

| Adry05 a răspuns:

Taica-tu e absurd laughing) Parca doar aia conteaza. O sa ajunga si el sa-si ia masina, mare chestie.

| Freya1 a răspuns:

Si tata il aprecia pe fostul meu iubit pentru ca era inalt, blond si de 90 de kg iar pe actualul nu il prea agreaza ca e brunet mai mic si mai slab da asta nu imi diminuiaza mie sentimentele fata de el, in fond nu va trai tata cu el ci eu.La asta sa te gandesti si tu.

| mentholinks a răspuns:

Sa nu-i mai bagi in seama. Sunt niste distrusi.

| Dismally a răspuns:

Pune-l sa-si ia masina big grin

| Emma30555 a răspuns:

Nu contează sa îl placa tatăl tău important e sa îl placi tu. În mod normal nu ar trebui sa ți reproșeze ție asa ceva, doar el nu vrea sa trăiască pe spinarea iubitului tău, și în plus presupun ca sunteți tineri deci e timp sa și cumpere o mașină contează cum te înțelegi tu cu el și ce potențial are el, ce îți dorești tu. Poate îți cumperi tu mașina nu e obligatoriu ca băiatul sa aibă bani și fata poate avea

| Crackman a răspuns:

In viata nu poti sa fii pe placul tuturor.
Important este sa iti faci tu treaba.

| GirlOnline81 a răspuns:

Nu cred ca tatal tau este rau intentionat, ci mai degraba ca anii si experienta acumulata l-au invatat ca "dragostea trece prin stomac". Nu-ti cer sa dezbati aceasta idee cu el, ci doar sa respiri adanc, apoi sa te asezi cu tatal tau la un ceai/cafea si sa-i explici ca secretul unei relatii reusite nu inseamna "miros de mancare". Timpurile s-au schimbat happy.

| Alexandru250201 a răspuns:

Eu as propune sa nu-l bagi in seama

| Yiing a răspuns:

Sa ii spui tatalui tau ca tu nu l'ai luat pentru masina. Cand iti faci o relatie nu conteaza bunurile. Conteaza persoana.

| natalia7prut a răspuns:

Eu cred că nu i place de el si îi caută motive să il înjoşeasca în fața ta. Timpul va arată care e bun eu zic că de voi vă iubiți si vă respectați e mai mult de cât ok.