| HalloweenSamy a întrebat:

am o mare problema. Aseara tatei nu ia convenit mancarea si a inceput sa urle. astazi face la fel si ma enerveaza la culme. Mama nu se simte bine iar el face ca un idiot retardat. Intr-adevar eu in urasc dar nu exagerez. Nu suport sa il vad. IL URASC! Ce sa fac? Dau finda va rog repede

14 răspunsuri:
| miolina a răspuns:

Domnisoara, cati ani ai? Ce fel de mancare ai preparat tu sau mama ta? De ce nu prepari mancarea din cartea de bucate? L-ai calma la zero.

| T0T a răspuns:

Judeca problema cum trebuie. Ce poti face tu? Nimic. Atunci ce rost are sa te enervezi? Niciunul. Concluzia este ca ar trebui sa fii indiferent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca tatal tau trece printr-o perioada mai grea, de aceea se comporta asa, dar, tu nu ai ce sa faci, zic sa fii calm si sa incerci sa vorbesti cu el, spune-i ca mama ta sufera cand el se comporta asa cu ea, spune-i ca daca are nervi sa nu si-i verse pe voi, poate spunandu-i astea il vei mai calma, daca nu, tu macar vei incerca asta si se va calma cu timpul.

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Buna. suna la www.telefonulcopilului.ro ca acolo gasesti persoane cu experienta in cazuri asemanatoare care sa te ajute. iti poti gasi activitati in afara casei.

| d3javw a răspuns:

Nu ai ce sa faci..doar invata si motiveaza-te ca mai incolo sa-ti castigi banii tai si sa pleci din casa daca tot il urasti asa de mult

| veryhonest a răspuns:

Daca nu ii convine mancarea atunci sa si-o faca singur. Luati atitudine daca vreti sa schimbati ceva la el. Nu sunteti slugile lui, sunteti persoane independente. Explicati-i ce va deranjea si daca nu intelege fiti indiferenti cu el. Luati atitudine!

| Katty2013 a răspuns:

N-ai ce face, posibil in viata parintilor tai a venit un moment greu.Ar fi ok sa-l eviti ca sa nu te certi cu el.

| HalloweenSamy explică (pentru Katty2013):

Dar nu il mai pot suporta. Nu pot sa il vad fara sa incep sa injur sau sa am ganduri in care numai exista

| Katty2013 a răspuns (pentru HalloweenSamy):

Ai rude in oras la care ai putea sa te muti pe vreo citeva zile pina se va calma totul? Daca da, ar fi bine sa incerci asta!

| HalloweenSamy explică (pentru Katty2013):

Nu am nici o ruda in oras.

| marialorena a răspuns:

Buna.Am nevoie de cateva raspunsuri de la tine ca sa te pot ajuta.
1.Cati ani ai?
2. Tatal tau, asa este in fiecare zi?
3.Esti fata sau baiat?

| marialorena a răspuns:

Buna.Am nevoie de cateva raspunsuri de la tine ca sa te pot ajuta.
1.Cati ani ai?
2. Tatal tau, asa este in fiecare zi?
3.Esti fata sau baiat?

| HalloweenSamy explică (pentru marialorena):

14, da aproape in fiecare zi 5 zile din 7, baiat

| marialorena a răspuns (pentru HalloweenSamy):

Pai daca esti baiat si ai 14 ani ar trebui sa te iei de el, sa ii spui ca nu iti convine si chestii d-astea. tatal tau e si violent?