| Elial a întrebat:

Am o mica mare problema!
Mama si cu mine vrem sa mergem toata familia la unchiul meu si matusa mea, care stau in lugoj, iar eu stau in petrila. Tatal meu zice sa nu mergem acolo...chiar nu stiu de ce. Noi vrem sa mergem in toamna la ei timp de un weekend, ca si ei vin la noi, chiar ieri au venit, dar nu au dormit la noi(suntem 4 membrii+ei doi suntem 6 si noi avem doar doua camere). Ei ne-au chemat la ei si sa megem chiar in concediu, adica cam vreo 7 zile, bine ei au vreo 3 camere si o sufragerie(stau la casa). Faza e ca tatalui meu nu ii place acolo ca nu e acasa la el. Ce putem sa ii zicem ca sa il comvingem sa mergem(tinand ca daca zice NU, nu prea isi iasa din cuvant, greu il mai scoti) Dau funda celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Ðεεα • ♥ a răspuns:

Bună, alexandra!

Păăi spune-i tatălui tău că nu ai vizitat pe nimeni în vacanţa asta şi că ar fi cazul să mergeţi undeva să vă mai recreaţi!
Este adevărat nicăieri nu-i ca acasă, dar el nu poate face asta din dragul vostru? Trebuie neapărat dacă nu îi convine lui să faceţi toată familia aşa?
Spune-i să se gândească şi la voi, nu numai la el!
Sper să fie înţelegător!
Pa, pa kiss

7 răspunsuri:
| lovegirl15 a răspuns:

Pai vorbeste cu el, spune-i ca simti nevoia sa mergi si in alte locuri, nu sa stai sa vezi mereu cei 4 pereti ai camerei in care te afli, sau sa iesi mereu cu fetele.

Stiu pe propia experienta cu nicaieri nu e ca acasa, insa uneori parca as vrea sa merg si in alta parte, sa vad locuri noi si sa ma recreez.

Daca-i spui ce crezi, cred ca o sa inteleaga. Spune-i sa se mai gandesca si la placerile altuia, nu numai a lui.

Sper ca te-am ajutat.

fundita plz?puppy dog eyes

| niknip a răspuns:

Eu iti recomand sa il iei cu vorba buna, sa ii spui ca nu v-ar strica cateva zile sa plecati de acasa, sa mergeti la rudele voatre, mai ales ca v-au invitat si e nepoliticos sa ii refuzati.In plus nu mergem toata ziua la ei, si ei s-ar bucura sa ne ducem.Hai mai tati, ca nu e asa greu! Hai fi de acord sa mergem, macar anul acesta...
Ceva in genul asta iti recomand sa ii spui.Bafta! si sa petreceti frumos.

| byancacool a răspuns:

Buna explica-i tatalui tau ca nu este nimic rau daca merge-ti toti acolo si spune-i ca daca nu este de acord macar sa faca asta pentru tine fiindca vrei foarte mult sa te duci imploral. Sper cate-am putut ajuta:*

| byancacool a răspuns:

Buna explica-i tatalui tau ca nu este nimic rau daca merge-ti toti acolo si spune-i ca daca nu este de acord macar sa faca asta pentru tine fiindca vrei foarte mult sa te duci imploral. Sper ca te-am putut ajuta si BAFTA:*

| Elial explică:

Draga anonim, daca tu ceezi asa ceva inseamna ca si tu esti la fel, chiar sigur si mai rau, nu am spus "ce credeti depre tatal meu". eu am spus cu totul altceva, chiar nu aveam nevoie de inrebarea ta stupida(aproape la fel ca tine)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un egoist si asa o sa va educe si pe voi http://sp2.ro/3178c3

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un egoist si asa o sa va educe si pe voi http://sp2.ro/3178c3