| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU`,

Am o mică problemă cu prietena mea. Ne cunoaștem de multă vreme, am avut o relație prin martie de câteva săptămâni, ne-am despărțit. Între timp ea a mai avut o relație, iar eu am continuat să o iubesc în continuare, s-a despărțit și de acel băiat după aproape o lună. (nu cunosc motivul). Din gelozie, m-am băgat în relația ei, și am vorbit prietenul ei, i-am spus niște chestii... ne-am certat pe mess, rău, mi-a dat ignore, și m-a scos din lista de prieteni de pe fb. În urmă cu două săptămâni, m-a adăugat din nou pe fb, am schimbat cuteva cuvinte pe fb, i-am zis dacă vrea să-mi dea add pe mess (încă o mai iubeam), mi-a dat add, după o discuție pe mess, am stabilit să ne întâlmin. Mâine facem două săptămâni de când suntem împreună, totul a fost frumos în acest două săptămâni, am discutat despre orice, și parcă totul era perfect, însă aseară când m-am întâlnit cu ea, a apărut și o fostă prietenă pe care am avut-o anul trecut. Bineînțeles că ei nu i-a convenit să ne vadă împreună, și tot bătea apropouri, despre despărții și alte chestii. Prietena cu care sunt acum, n-a știut de această relație cu fosta (nici n-o suportă!). Și aseară am făcut prostia să-i spun pe mess despre acest lucru, am vrut să fiu sincer, atât i-a trebuit s-a supărat foarte tare pe mine, stabilisem să ne vedem din nou mâine/poimâine, iar acum găsește motive să nu ne mai întâlnim? Ba mai mult, la mesaje nu prea mai răspunde. Ce să fac? Eu o iubesc, și simt că și ea mă iubește, însă de ce se comportă așa?

Mulțumesc mult, cel mai bun răspuns primește fundă! happy

8 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Du-te și întâlneștete și vorbește cu ea fii sincer, dacă ea simte ceva pentru tine, te va asculta, dacă nu, nu-ți mai bate capul, îi exlici frumos nu vrea să te asculte sau să înțeleagă întorci spatele și pleci. Asta e

| h3r a răspuns:

Buna. Incearca sa o linistesti, vorbeste-i calm, frumos si ai rabdare cu ea. Poate ca si tu ai fi reactionat la fel in locul ei, asa ca nu o judeca prea aspru. Intalneste-te cu ea neaparat, incearca sa o iei cu frumosul si sa-i explici ca ea este cea mai importanta pentru tine, fa-o sa inteleaga ca iti doresti sa continuati, sa mergeti mai departe. Daca te iubeste, dupa un timp isi va reveni si va ve-ti impaca, pentru ca te va intelege. Ai rabdare cu ea si va iesi bine! Succes.

Răspuns utilizator avertizat
| Andrei123654789 a răspuns:

Deja vu! Mai eu iti multumesc foarte mult ca m-ai ajutat sa fac un scenariu pentru un film de dragoste perfect pentru Oscar mersi mult!happyhappy

| Andrei123654789 a răspuns:

Viata-i lunga mai robul Lui Dumnezeu. Daca nu-ti merge cu cineva nu trebuie sa fi asa disperat ca Oana Zavoranu ca dupa portofelul lui Pepe.Prefa-te ca nu o placi asta enerveaza fetele care chiar te iubesc si se v-a tine dupa tine, fi indiscret ma ce aluia.Sau daca nu merge lasa daca o fata te-a placut crede-ma mai sunt inca 10.000 la colt care te asteapta si poate sunt mult mai bune ca ea. Daca nu te place ea e devina nu tu.Bye!

| Sakura25 a răspuns:

Nici tu nu stii ce vrei de la viata.Parerea mea.Tu o determini sa se comporte asa.Esti cu una sati cu aia nu cu tot satu'.Fii sincer cu ea si poate totul va fi bine, dar hotaraste-te si tu pe cine vrei

| Mariposa97 a răspuns:

Este geloasaa, spune-i k tu nu mai simti nimic pentru acea fata si ca totul a trecut. Spune-i ca daca voi va intalneati cu fostul ei prieten tu nu reactionai asa...intr-o relatie este nevoie de increderesi nimeni nici chiar fostii nu o sa va desparta. Poate se simte amenintata de acea fata, poate ii este frica sa nu te indragostesti din nou de ea. Asculta sfatul unei fete! Fundita?

| dragutzakiss99 a răspuns:

Incearca sa o suni cu numar necunosut si zii sa te asculte p.s mai fai si uh cadouri ducegari