| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU, am o nevasta pe care o iubesc mult si saptamana trecuta am luat decizia sa facem un copil si am aflat ca ea nu poate face copii si amandoi ne simtim distrusi pe interior, ce sa fac? (Sa o parasesc nu este si nu va fi o optiune)

Răspuns Câştigător
| AnatoliyMikhailov a răspuns:

Depinde de personalitate, maturitate, gandire, sensibilitate. Sunt unii care chiar si-ar dori sa adopteze si il cresc ca pe copilul lor, iar altii care simt o trauma sa creasca alt copil care nu va avea aceleasi gene ca ale voastre.

O sa fie bine. Gandeste pozitiv. Adopteaza si iubeste-l. Din cate stiu copii adoptati, in adolescenta vor ajunge rebeli probabil ca au aflat ca sunt adoptati si considera ca nu au primit iubire si afectiune de la adevaratii parinti. Important e sa nu spui ca l-ai adoptat daca afla... you're the man. Spune-i cum si de ce l-ai adoptat

21 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Stai cu ea. Adoptati un copil sau ramaneti fara

| Violleta2022 a răspuns:

Ai doar 13 anisori si nu poti sa ai nevasta sau sa fii insurat!
Mai bine iesi si bate mingea cu copii, ca-i mult mai sanatos sa cresti si sa te dezvolti normal.

Uite aici ce ai declarat saptamana trecuta:

în 2 Februarie | CosminBoss22 a întrebat:
"Bună TPU (scuze pentru categorie), am 13 ani si de ceva timp..."

Sursa: https://www.tpu.ro/utilizator/aawxxw/intrebari/

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La clinica de însămânțare artificială.
O fată sănătoasă donează ovule.
Ele se fecundează cu sperma ta.
Ovulele se implantează la soția ta.
Iese un copil minunat.
Cunosc familii care sunt fericite așa.

| Violleta2022 a răspuns (pentru sadrian46):

A scris de plictiseala, el este un copilas de 13 ani si nu poate fii insurat, sau avea nevasta!

Uite aici, in arhiva intrebarilor lui:

în 2 Februarie | CosminBoss22 a întrebat:
"Bună TPU (scuze pentru categorie), am 13 ani si de ceva timp..."

| sadrian46 a răspuns (pentru Violleta2022):

Și oricine nu se hrănește decât cu lapte nu este obișnuit cu cuvântul despre neprihănire, căci este un prunc. Dar hrana tare este pentru oamenii mari, pentru aceia a căror judecată s-a deprins, prin întrebuinţare, să deosebească binele și răul. (Ioan 5.13-14).
El se pregătește pentru când va fi mare.

| Violleta2022 a răspuns (pentru sadrian46):

Cum se pregateste pentru cand va fi mare, inventand minciuni si fabuland de pe acum?
Chiar nu vad sensul acestor minciuni.
ideal este sa nu-i acceptam minciunile, ca asta nu-l ajuta in viata cu nimic. Este copil mic si trebuie sa i se faca educatie, explicandu-i-se de ce nu este bine sa scorneasca minciuni care ii vor afecta direct relatiile cu oamenii, locul de munca, viata de zi cu zi, totul.

| Freya1 a răspuns:

Cred ca ar trebui să mergeți si la alti medici, sa vedeti daca se poate ceva, sa încercați un tratament si dupa sa luati o decizie.

| Fatamuntilor a răspuns:

Eu zic a incercati si in alta parte inclusiv la clinici particulare.O a doua opinie nu doar este necesara si indicata.
Ar trebui sa luati in vedere si fertilizarea in vitro.
Si de ce nu chiar sa adoptati un copias/

| Furnicuta000 a răspuns:

Lasa-ne cu vrajela ca in celelalte intrebari ai spus ca ai 13 ani si esti in clasa a 7 a laughing

| aimullah123 a răspuns:

In primul rand sa nu va mai simtiti distrusi. Nu sunteti singura familie din lume care nu poate avea un copil. Ati putea sa adoptati unul, dar atentie, daca faceti asta trebuie sa il iubiti ca pe copilul vostru. Stiu o persoana adoptata careia parintii adoptivi i-au zis sa plece pentru ca s-au saturat de ea.
Daca adoptati un copil mai marisor deja stie ca nu are parinti. Nu e nevoie sa il mai mintiti toata viata, lucru care ar fi total gresit. E posibil sa iti fie greu sa iubesti un copil care nu e al tau dar ar fi minunat sa scoti un copil dintr-un orfelinat si sa ii oferi sansa de a fi iubit.
Intr-adevar s-ar putea sa aveti multe conflicte, probabil iti va spune "De ce sa ascult de tine? Tu nu esti parintele meu natural".
Va recomand sa va ganditi bine, daca puteti sa il tratati ca pe copilul vostru sau nu.

| Ely1234567 a răspuns:

Încercați fertilizare în vitro si daca o iubesti nu o părăsești

| BuBBlesykeSs a răspuns:

Sunt N copii care au nevoie de părinți, adoptați unul 2 3 4

| Elelei a răspuns:

Adica intr-o saptamana ati descoperit ca nu poate avea copii? Nici un medic nu poate spune categoric acest lucru.

| 70gabriela70 a răspuns:

Sfatul meu:
1. Suferiți
2. Calmați-vă
3. Gândiți vă la ce alte opțiuni aveți. Sunt atâția copii care asteapta sa fiți părinții lor... dacă va iubiți și va doriți mult un copil, faceți asta dupa ce va vindecați. Lăsați tâmpenia va nu este sânge din sângele vostru. Eu sunt înfiiata și îmi iubesc părinții foarte tare, și le voi fi recunoscătoare toată viața!

| Violleta2022 a răspuns (pentru 70gabriela70):

Oameni buni, nu va mai grabiti sa dati sfaturi unui copil de 13 ani, despre sarcini si infieri.

| AnatoliyMikhailov a răspuns:

Adoptati un copil daca tot vreti unul. Ea nu poate posibil ca a avortat si nu mai are posibilitatea sa faca unul.

| CosminBoss22 a răspuns (pentru AnatoliyMikhailov):

Chiar daca probabil vom adopta unul ma gandesc daca va fi aceeasi bucurie ca si cand ai stii ca e facut de noi doi

| doctorandus a răspuns (pentru AnatoliyMikhailov):

Aproape toti copiii sunt rebeli la adolescenta, nu doar cei adoptati.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AnatoliyMikhailov):

Felicitari, ai pus botul la intrebarea unui troll de clasa a saptea!

| AnatoliyMikhailov a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Chiar nu ma interesesaza. Ma asteptam, dar totusi e un raspuns valabil pentru toti

| sadrian46 a răspuns (pentru CosminBoss22):

Poate fi aceeași bucurie. Un făt nou născut este o ființă umană, dar nu este încă om întreg. El devine treptat prin educație. Când crești și educi un copil, îi transmiți ceva din ființa ta, ceea ce nu poate face altcineva în locul tău.

| AnatoliyMikhailov a răspuns (pentru CosminBoss22):

Depinde de personalitate, maturitate, gandire, sensibilitate. Sunt unii care chiar si-ar dori sa adopteze si il cresc ca pe copilul lor, iar altii care simt o trauma sa creasca alt copil care nu va avea aceleasi gene ca ale voastre.

O sa fie bine. Gandeste pozitiv. Adopteaza si iubeste-l. Din cate stiu copii adoptati, in adolescenta vor ajunge rebeli probabil ca au aflat ca sunt adoptati si considera ca nu au primit iubire si afectiune de la adevaratii parinti. Important e sa nu spui ca l-ai adoptat daca afla... you're the man. Spune-i cum si de ce l-ai adoptat