| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu prietenul meu, suntem de un an impreuna, il iubesc foarte mult, in acest an am trecut si prin bune si prin rele. M-a mintit de cateva ori, nu erau cine stie ce minciuni si am trecut peste ele, la ultima minciuna mi-a promis ca nu ma va mai mintit, si totusi a facut'o.Acum nu stiu ce sa fac, is confuza, nu stiu cum as putea sa trec peste.Mai am incredere in el dar nu ca la inceput.Nu imi arata nici ca ii pare rau, nu si-a cerut nici macar "scuze". Avand in vedere ca in ultima luna ne-am certat ff mult, ne desparteam dar despartirea dura o zi sau poate nici atat. El spune ca ma iubeste, simteam ca ma iubeste dar de cand au inceput certurile astea excesive nu mai simt. I-am spus ca de ce nu-mi arata ce simte, sau poate ca nu ma mai iubeste, ia el mi-a raspuns ca el stie ce simte, ma iubeste la fel de mult ca la inceput, dar e treaba mea ce cred.Nu stiu ce sa fac. Ajutati-masad

Răspuns Câştigător
| MaXim1trafic0de1drogusoare a răspuns:

BReii. acum rilly? o sa nE planGem dupa' un bArbat, care nu ii in stAre sa' ne doVedeasca ca ne iubEshte? seRios? asa am ajuns straight face.fta, deci' u il iubestisau nu? daca' il iubesti, inceArca sa il convIngi prin geSturi tanDre, prin o cOnvorbirE ochei, sa iti dovedeasKa drAgostea.
EX:"iUbire, vrEau sa imi spui serios.u ma mai iubEsti? adica' ochEi, ai zis sa cred ce vrEau.nU ma pot indoi de spusele tAle, dar ma inDoiesc de geSturile tale. daca' nu mai simti nimic pentru min, nu vAd di ca am mai stA imPreuna.deki' nu vreAu sa sTau cu o pErs, pe care o doare tare intRe buCi de drAgostEa pe care i'o poRt.dEki' daca' tot zici ca ma iubEsti, doveDeshte'mi'o.pRin geSturi mici.hAi sa ieshIm undeva, sa stAm mai mUlt timp impReuna sa mArim atentZia unuia pentru alalalt, sau pur si siMplu sa fi mai atEnt cu mine straight facesi nu ma reFer strict la cadouri.ci sa fi mai tAndru, sau ce vrei U. dar daca' nu ma mai iuBestinu ma mai tzIne veshNik lanGa' tine, fAra sa simtZim ceva unu - altu straight face"
deci incErci prin diScutzii de genu asTha sa afLii parErea ui desPre tine, si sEntiMentele 4 U.deKI daca' nu te mai iuBeshte, sau nu'tzI mai da atEntzie, nu tE meriTha si gta.stIu ca nu tE ajuta cand iubestipe cineva sa iti zica cineva ca nu te mEritha (propria experientza straight face ) da o sa veZi ca daca' iti mai petrEci mult tiMpul cu el, o sa fi dubLu ranitha, poA' printr'o inshelare sau ceva marUnth' da imp pentru tin. straight face
-deci pe scuRt, afla seNtimentele lui pentru tin, si spUne'i ca de el nu te indoiestida de faptEle lui da smug.
-si nu uita ca daca u simTzi ca nu te mai iubeste ar puTea fi adv. iNtuitzia feminina smug
-cu ceRturile, nu e mAre lucRu. fAke pArte din reLatzia perfecTa.poA' mai kAlca strAmb, da iShi da seAma ca u estimai imPortanTa si speciAla si cum vrei u, decat toAthe pAras*tele de pe ceNtura straight face
-acum, fA ce crEzi u.ce simtZi.eu ziC ca daca' il iubEsti, sa afLi ce simTe si el pentru tin. straight face nu il tzIne lang' tine straight face
2)daca' nu-l iubEsti, spuNe'i :"am oBs ca u ma neglijesti, si incEp chiAr sa ma indoiEsc de senTimentele tale 4 me straight face deci' daca' u nu mai simTzi nimic' pentru min, ochEi, gTA ne' despArtzm, iAr daca' sma mai iubEsti, devedeshte'mi, ca in scurt timp ii poSibil sa ma pierzi =|"
___________________________
deci' pe mult mai pe scurt, in momEntu' in care el, nici nu se obOseshte sa spuNa un "scUze" dupa greshElile fKt si dupa proMisiunea incAlkata (aia cu minciuni), spUnei serIos, ca u nu il tzI langa tine, si e liBer sa plece cand vrea.iAr daca' te ube, ar trebUi sa iti doveDeaska, ca ai inceput sa te indoiestide el >:O.
suCces! daca' mai vrEicva, sa iti exPLic sau sa te ajUt, te astept la mesaJe big grin.
___________________________
... traficant inascut...

5 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Văzând ce răspuns ai premiat, tocmai am o jenă aşa că nu meriţi ajutată.
Maxim fato, tu cu care femeie de serviciu ai studiat limba română?

| alexutza1183 a răspuns:

Poate a avut motive intemeiate sa te minta.Tu ce crezi te iubeste? simti asta?
Daca da puteti trece peste micile defecte ale vietii, dar daca nu parerea mea este ca ar trebui sa cauti pe altcineva care sa te merite...
Sper ca te-am ajutat si succes!

| Bitzzzz a răspuns:

Buna scumpokiss pot sa iti zic ca in aceiasi situatie sunt si eu

El chiar te iubeste, dar trebuie sa porti o discutie cu el.Il intrebi ce se intampla cu el, simti ca numai este ca inainte
il rogi sa se schimbe sa iti arate cu adevarat ce te iubestekiss daca intr-adevar aveti o relatie serioasakiss

te pupkiss

bafta>big grin

| pink94 a răspuns:

MaXim1trafic0de1drogusoare,Multumesc pentru raspuns:* am sa incerc sa vorbesc cu el.
alexutza1183, a minti nu e bine de fel,dapoi intr-o relatiewinking.el a spus ca m-a mintit pentru a evita o alta cearta, oricum de ce o fugit nu o scapat, nu stiu ce sa zic acum despre sentimentele lui.pana acum o luna eram sigura de ele, acum nu stiu ce sa spun, daca si la mesaj imi raspunde dupa o vremeoh go on. daca il sun si imi inchide in nas si pe urma il sun in continuu si nu raspunde sau imi baga ocupat.Is intre ciocan si nicovala.

| crazydee a răspuns:

Pai...faptul ca s-a tot impacat cu tine inseamna ca ceva ceva simte pentru tine.incearca sa discuti serios cu el si spune-i tot ce te deranjeaza la el, apoi pune-l pe el sa iti zica ce il enerveaza la tine. tine-ti aman2 cont de cele spuse si aveti grija sa nu mai faceti aceleasi greseli...