| DeeDee817 a întrebat:

Buna TPU! Am o problema de cuplu. Sincer as vrea sa văd și părerea altor persoane.
Ok, deci intr-o zi vorbeam cu 2 prietene pe video iar una a început sa o amenințe cu o chestie pe cealaltă spunând ca dacă aflu nu mai vb cu ea etc. Tipa aceea zicea gen nu ai curaj, iar după a ieșit din convorbire. Eu curioasa ca orice om am tras-o de limba și am aflat ca acea prietena s-a culcat cu iubitul meu... Nu am știut ce sa cred dar fata mi-a jurat ca nu are de ce sa ma minta. Când l-am văzut pe iubitul meu am început sa răbufnesc, am zis tot ce aveam pe suflet. El s-a luat și a plecat din camera. A vb cu un prieten dacă poate sa stea la el spunând ca l-am dat afara dar eu nu am zis asta iar el tot îmi zicea cine mi-a zis și ca nu e adv.

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Https://youtu.be/EGikhmjTSZI cand dai de probleme ascult-o si vezi ca asa e viata.

| DeeDee817 explică (pentru mgtow):

Mulțumesc! Chiar acum o sa ma uit peste el

| Simpatic a răspuns:

Probabil ca acest idiot sa joace teatru ca apoi sa-l primesti inapoi, o face el pe victima.
Nu-l mai primi inapoi daca era barbat si treburile nu erau reale nu pleca si iti dadea explicatii.

| DeeDee817 explică (pentru Simpatic):

Ai dreptate! Dacă nu ești vinovat nu văd de ce ar pleca... Găsește scuza ca ma iau după gura lumii

| Freya1 a răspuns:

Într-adevăr exista posibilitatea sa mai ai si prieteni scorpiei in acelaș timp sa te puna si pe gânduri situația.
Cred ca ar trebui să discuți cu el si ea mai amănunțit situația, plus cu ceea ce ti-a zis ca s-a intamplat si sa faci legăturile ca sa iti dai seama daca e pe bune.

| DeeDee817 explică (pentru Freya1):

Am stat de vorba cu el dar susține ca pers care a zis minte, ca cineva vrea sa ne desparta. Dar ce părere ai când te chem la mine in casa la petrecere și tu sa dansezi pe lângă iubitul meu de fata cu mine? De la faza asta mi-a dat de bănuit

| Freya1 a răspuns (pentru DeeDee817):

Daca era foarte corect putea sa iti zică sa chemi persoanele alea, sa fie de fata si sa iti de-a o explicație plauzibilă.Dar daca tu stai si analizezi situația si ceva iti da cu virgula mai bine oare după instinct.

| Emma30555 a răspuns:

E totul adevărat după părerea mea fiindcă tipa s-a panicat și a închis telefonul. Putea pur și simplu sa o înfrunte pe cealaltă dar ea i-a spus doar ca nu are curaj. Oamenii ăștia nu prea au caracter, principii, mai bine ca ai văzut cum sunt, poți sa ți faci alt anturaj cu oameni de încredere

| DeeDee817 explică (pentru Emma30555):

Ai avut dreptate, a fost adevărat totul. I-am pus fata in fata pe amândoi. După experiența asta nu mai am încredere in nimeni. Nu îmi vine aa cred ca exista altfel de oameni...

| Emma30555 a răspuns (pentru DeeDee817):

Îmi pare rău, e o experienta urata, dar poate pe viitor o sa poți citi mai ușor oamenii, sa ști ca nu toată lumea e la fel, sunt și oameni care au caracter corect, trebuie doar sa i întâlnești, nu ți încarcă sufletul cu ura, lasă să treacă totul nu are rost sa suferi pentru oameni fără caracter

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și cu ce sa te ajutam noi? Mai da l naiba. după ce ca s-a culcat cu aia mai și minte și mai și pleacă ca nesimțitul in loc sa ți fi spus adevarul și sa stea sa vorbiți pe tema asta. Nu l mai contacta și dacă vreodată te cauta poti sa i spui tot ce ai pe suflet. Iar nebuna aia nu se numește prietena. Eu zic sa nu mai vorbești cu niciuna. Aia care s-a culcat cu iubitul tău e o leșinata, dacă îți era prietena nu făcea asa ceva, iar cealaltă ți ar fi spus cu prima ocazie când afla. Dar ea a preferat sa o șantajeze pe cealaltă ca o spunehappy asa cahappy da i naiba pe toți 3. Ignora i si taci. E cea mai buna arma

| DeeDee817 explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc! happy Ai mare dreptate in ziua se azi trebuie sa ai grija cu cine stai la masa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai un grup de prietene foarte prost de care trebuie să te descotorosești fără întârzieri. Cât despre iubit, comentariile sunt de prisos.
Copilăresc. Jenant.

| DeeDee817 explică (pentru anonim_4396):

Chiar am rupt orice legătura ușor ma distanțez. Mai bine fără prieteni secat cu jigodii ca astea ca altfel nu le pot numi