| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema, îmi este rușine cu tatăl meu, efectiv toți copiii rad de mine ca vai doamne tatăl tău e așa de lenes nici nu iese din casa. Alții mai zic vai săracă da tine și de mama ta, pun pariu ca mama ta face totul in casa(într-un fel adevărat) partea încercănata este când ma bate pentru niște nimicuri! Ce as putea face? Mama are o casa la Vatra Dornei dar el nu vrea sa ne mutam acolo ca sunt rudele mele care zic ca-i leneș. Ce sa fac? Mama nu zice niciodată nimic pentru ca e prea obosita, muncește 12ore pe zi! Ce as putea face?

Răspuns Apreciat de Editori
| adeluna a răspuns:

Suna ca si cum tatal tau e deprimat. Citeste despre asta si vezi daca i se potrivesc simptomele. O boala mentala este o boala adevarata, suferinta si consecintele sunt reale. Ce ai putea sa faci ar fi sa iti ajuti, pe cat poti, mama. Insa nu uita ca tu esti copilul si nu e jobul tau si in puterea ta sa repari si rezolvi situatia. Tu incearca sa gasesti pe cineva cu care sa poti vorbi si sa te descarci, pentru ca ai nevoie si meriti suport

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Ehem... divort? La ce mama naibii mai sta cu trintorul?

| aneliram a răspuns:

Părinții nu îi alegi, prieteni da.

| aneliram a răspuns (pentru aneliram):

Dacă le.ar păsa de tine, nu ar râde.

| shu7e a răspuns:

Depinde de varsta dar in principiu n-ai ce sa faci cu tatal tau. Insa cu siguranta n-ai prieteni. Ii poti numi amici, colegi, vecini dar nu prieteni. Vezi ca esti in cercul de "prieteni"gresit