| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema mare in familie..mai exact de cateva luni am aflat ca tata o inseala pe mama iar de atunci lucrurile merg din prost in mai prost. El e plecat in alta tara de multi ani, practic pentru a-si ajuta familia financiar vorbind dar de cand am aflat ca e cu alta femeie s-au racit total relatiile dintre el, cu mine si mama. Mama e devastata de la aflarea vestii, clar ca a afectat-o foarte tare, iar eu am decis clar sa termin orice treaba cu el cu toate ca depindeam de el. Problema e ca el e foarte foarte dezinteresat de ceea ce se intampla cu mine si cu mama, teoretic eu trebuie sa incep primul an de facultate curand iar el refuza sa ma sustina, e dezinteresat.Iar legat de mama, e total nedrept ceea ce i s-a intamplat, niciodata nu i-a creeat probleme lui, a fost practic o sotie model. Sunt intr-o situatie foarte incalcita si nu stiu ce ar trebui sa fac, ar fi de ajutor niste sfaturi, ideei..Multumesc

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

E cu altă femeie acum, treaba de moment. Apoi se plictisește de ea sau ea de el și vine la mama ta in patru labe. Cunosc caz când el insela, cu copil mare la liceu și soție acasă. El umbla după fusta altei femei, își jignea soția, copilul nu mai era de acord cu taică-său. Și copilul știa ca avea amantă. Până amanta i-a dat papucii... Și acum totul a revenit la normal. E tatăl și soțul model și măcar și-a băgat mințile în cap. E treaba de moment. O fi aia mai tânără și frumoasa, dar nici o femeie nu o va înlocui pe soție. Și crede-mă, va apărea în patru labe la mama ta să își ceară iertare.

| trulexul a răspuns (pentru Mosotti):

Din cate stiu, e cu femeia aia de vreun an, poate 2..nu prea cred ca se mai intoarce. Si aia din ce am auzit, nu e cine stie ce femeie, e ceva golanca de prin afara...

| anonim_4396 explică (pentru trulexul):

Și persoana despre care ți-am zis avea relație de aproape 3 ani cu acea femeie. Iar despre cine vorbesc sunt prieteni de familie cu mine și mama. Iar femeia se întâlnea cu mama și se plângea că uite ce îmi face bărbatul. Se plângea că bărbatul o umilește "că nu te uiți cum arăți cât ești de grasă și urâtă?" și ii zicea în față că el o iubește pe "cealaltă". Ea nu i-a arătat în față slăbiciune, însă venea la noi și plângea cu orele. Mie personal voiam să îl bat, însă am zis să nu mă bag in treburile altora. Dar nu eram de acord cu el sub nici o formă. Însă ea a dat dovadă de o putere ieșită din comun și uite ca Dumnezeu nu a lăsat-o așa. În viață trebuie să mai acorzi și șanse și chiar dacă a greșit, măcar acum se înțeleg și e totul ok. El avea probleme și cu munca, la 48 ani câți ani avea nu prea muncea pe nicăieri și doar ea aducea bani în casă. Apoi când a văzut că a dat cu nuca în perete și amanta l-a părăsit, s-a mai făcut și de ras față de copil, mai târziu s-a angajat într-un loc și câștigă bani grei. Acum băiatul care era la liceu a ajuns la facultate în Olanda. În viață există și momente fericite și mai puțin fericite.

Iar justme să nu se mai bage în discuții contradictorii dacă nu știe despre ce e vorba.

| sadrian46 a răspuns (pentru trulexul):

Când o numești golancă, pe ce te bazezi? E preferința tatălui tău, trăiește cu ea.

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca nu poti da la facultate alegi o postliceala sau profesionala si la munca cu tine. Nu toti cu fuckultate au ajuns cineva in viata

| darrio2007 a răspuns:

Dar tu cum ai aflat asta?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De cand am aflat ca e cu alta femeie s-au racit total relatiile dintre el cu mine si mama
Deci relațiile s-au răcit pentru că ai aflat?
Dacă nu aflai, nu se răceau?
El susține finamciar în continuare pe mama ta și pe tine?
teoretic eu trebuie sa incep primul an de facultate curand
asta e teoretic.
nu stiu ce ar trebui sa fac
Nu ar trebui să faci nimic.
Mai întâi nu ar trebui să judeci și să condamni pe tatăl tău, căci nu ai criterii să îi înțelegi nici viața lui, nici relația lui cu mama ta și nici cu cealaltă femeie.
iar eu am decis clar sa termin orice treaba cu el
De ce? Te ajută asta cu ceva în viață? Ce anume te face să îl urăști de o dată?
Sunt intr-o situatie foarte incalcita.
Încâlceala este în capul tău, acolo trebuie să descâlcești.

| Mosotti a răspuns:

Mai, este si normal ca tatal tau inseala pe mama ta, nu uita ca omul nu e calculator, dorintele sexuale sunt firesti si isi cer drepturile, nu ii poti cere unui om normal sa stea fara sex in prostie, nu se poate in majoritatea cazurilor oricat vrem sa nu. De aia in general familiile se strica in aceste cazuri. Nu ai ce face. E ceva natural, ca e drept sau nu, cred ca ai inteles despre ce este vorba. Si mama ta la fel, daca poate sta fara sex a la long, ceva nu e okey ca nu simte dorinta sexuala, afectiva. Faptul ca nu ati fost impreuna, asta e consecinta. Explica-i si mamei tele sa inteleaga, sa nu mai fie asa devastata. Va descurcati fara el, sa-si faca viata lui si aia este.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pai stai asa, ca nu inteleg: pe de o parte tu AI DECIS sa termini orice treaba cu el, dar pretinzi ca refuza sa te sustina? Pai tu AI DECIS sa termini ORICE TREABA CU EL, ce pretentii mai ai acum? La munca, puisor! Sau fii matur si si discuta cu taica-tu ce si cum. Orice timpenii ar face, ramane taica-tu. Si daca nu vrea sa te ajute, e obligat legal sa o faca...

| Freya1 a răspuns:

Asa se intampla cu familiile dezbinate si cu dorința de averi.
Acuma tu ai o varsta, stiu ca iti e greu sa începi un drum nou fara susținere dar practic nu ai ce sa faci.Ia un job par time sa faci niste bani, plus cu ce va mai face mama ta va veti descurca.
Tatălui tău poti sa ii spui in fata ce gândesti si sa ii spui nevoile tale, iar daca o sa vrea sa te ajute ok, daca nu încearcă să te descurci.

| alina2k18 a răspuns:

''iar eu am decis clar sa termin orice treaba cu el cu toate ca depindeam de el.''
Adica pe tine te doare in chur de el dar in schimb vrei ca el sa te sustina laughing

| Justme1997 a răspuns:

Eu zic sa nu te bazezi pe raspunsul castigator. Chiar daca ar veni sa isi ceara iertare, de ce ar trebui ea sa il ierte? Eu una nu l-as ierta. Mai bine te obișnuiești cu situația, iei un part-time job.

| Patronu1 a răspuns:

Fiule, iartă-mă, ăștia suntem noi bărbații. Sper ca o sa ma înțelegi când o sa mai cresti?