| mankovskis a întrebat:

Buna TPU.Am o problema mare.Semestrul asta nu am fost aproape deloc la liceu si ai mei vor sa meargă luni la liceu.Ce pot sa fac ca sa nu afle? Precizez ca diriga mea e de treaba si nu ii suna cand lipsesc. Daca vb cu ea credeti ca nu le va spune? Sau ce ar trebui sa fac?

12 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Tu stii ca, pentru 40 absente nemotivate sau pentru falsificare de adeverinte medicale vei fi dat afara din scoala sau chiar sa faci puscarie?
Gandeste-te, care este mai rau? Sa umblii la scoala normal sau...

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca le va spune diriginta, pentru ca la atatea absente, esti pe picior de exmatriculare si au obligatia sa informeze parintii.
In orice caz, ce dumnezeu ai facut de nu ai fost la scoala?
Pregateste-te sa dai un interviu, lui taica-tu!

| JackR a răspuns:

Ce "dragut"! Ai chiulit tot semestrul si acum te plangi ca ai o problema?! Nu baiete, nu ai o problema, tu esti o problema! Pentru familia ta, pentru scoala ta si pentru societate, in general vorbind.

| AliGab a răspuns:

Chiar daca nu iti convine ce scriu ar fi spre binele tau sa afle parintii tai si sa iti aplice si o pedeapsa. Primul lucru pe care ar trebui sa il faci ar fi sa le spui tu insuti de nazdravania ta decat sa afle de la diriginta sau alti profesori.

| ALGator a răspuns:

Spune-le alor tai ca in viata lor nu au ce sa caute pe la liceul tau.
Ca e suficient din partea ta ca le-ai permis să te țină pe masa si casa.
Dacă îți mai fac si alte necazuri spune-ne noua pe TPU. Ce altceva ți-au mai facut?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O mama de bataie ti-ar trebuilaughingLa ce mai esti scris pe catalog daca nu te duci la scoala.Treceti ca gasca prin apa, am si eu din astia in clasa, dar ar trebuie sa fiti exmatriculati. Daca faci 12 clase ar trebuie sa ramai ca ceva notiuni in cap nu se te treaca de mila, dar na...

| Raducons a răspuns:

Tu nu iti dai seama ce faci acum, dar cred ca o sa regreti mai incolo.
Apuca-te serios de scoala si lasa prostiile, te minti pe tine nu pe parinti.
Diriginta le va spune pentru ca nu are cum sa îi mintă.

| nanaarpy78 a răspuns (pentru Raducons):

Corect. Singur se inseala. Il va afecta inclusiv domeniul profesional si va regreta mai incolo!

| Victoria18 a răspuns:

Mie nu imi vine sa cred ca intr-o situatie atat de grava, diriga ta nu a luat legatura cu ei. Dar traim in Romania. Nimic nu mai ma mira. Nici macar dezinteresul profesorilor care vor doar salariu. Nu isi dau interesul si il vor si mai mare de atat.

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

La ce te mai duci la scoala? Tara are nevoie si de necalificati, cine vrei sa faca muncile cele mai prost platite pe viitor? Lasa-te de scoala, se pare ca nu-ti foloseste.

| claudiutuber a răspuns:

Inventează o scuza, lovește la glezna sau prefate ca e rucsata sau c-ai căzut.

| Larra25 a răspuns:

Poate ai sa ma injuri când ai sa vezi asta dar de ce nu îți rogi parinti sa mearga la liceu în locul tău pentru ca din câte spui ție nu prea îți e de folos asta...în fine...anuntati parintii de ceea ce ai făcut înainte sa afle din alta parte asa ar fi cel mai ok?