| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema cam mare, Apropo, am 15 ani.

Astazi, cand am venit de la liceu cu iubitul meu m-a dus pana acasa, ne-am sarutat, mama mea m-a vazut, cand am intrat in casa, a inceput sa tipe la mine, eu nu i-am zis despre relatie, dupa ce m-am certat cu ea, m-am dus in camera mea, m-a sunase iubitul meu, el m-a intrebat de ce plang, eu i-am zis de ce etc, am mai inceput sa o injur pe mama, ca e o proasta, handicapata, cand am iesit pe afara, am venit, Mi-am cerut scuze pentru ce s-a intamplat, cand am venit, si ea, nu ma baga deloc in seama, parca as fi invizibila, Probabil ca a auzit cand am injurat-o, aici cred ca eu am gresit sad, Am incercat sa imi cer scuze dar degaba, Va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| τττ a răspuns:

Bună.
Cred că ești conștientă că te-ai purtat ca o țărancă și te-ai luat de fința care ți-a dat viață în așa hal.Doar tu ești singura care poate rezolva problema.
Pa, pa.

| BiaBiancaBia a răspuns (pentru τττ):

Imi dau seama si regret, dar nu m-a asculta, nu m-a baga in semaa, imi cer scuze, dar degaba.

6 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Pai, nu te poate ajuta nimeni. Singura tu iti poti rezolva problema. Cere-i scuze la modul serios lui maica-ta. Deocamdata ea este aia care te adaposteste, te hraneste si te imbraca.Nu iubitul tau de la 15 ani pe care in vreo cateva luni ai si sa il uiti.
Mama-ta are deci tot dreptul sa tipe la tine. Ea avut odata 15 ani ca si tine si stie cum sunt relatiile astea de "iubire". Discuta cu ea ca de la femeie la femeie, chiar daca tu esti doar o femeie in devenire, si o sa vezi ca treburile se aseaza cum trebuie. Bafta, inima buna si cap limpede iti doresc!

| BiaBiancaBia a răspuns (pentru noktambul):

Mersi pentru raspuns, o s-a incerc maine s-a vad ce pot face.

| hunterpainting a răspuns:

Mai cere-ti scuze si maine si poimaine, ia note bune, arata-i ca-ti pare rau si o sa te ierte.

| UndergroundFolklore a răspuns:

Deci trebuie sa fii calculata.Ca sa-i dai maxim cuiva si sa-i inchizi gura, nu trebuie sa te porti ca o taranca.
Ai avea multe de castigat daca ai sti sa discuti si sa intorci totul in favoarea ta.
Acum raul e facut, asteapta sa-i treaca supararea mamei tale.

| AlinaValentina97 a răspuns:

Nici parintii mei nu au fost de acord cu relatia mea. Dar am incercat sa vorbesc frumos cu mama, sa ii explic ca e baiat bun si ma iubeste, a tipat la mine, a fost suparata pe mine dar nu i-am zis asa ceva. Aici tu ai gresit. Ar fi trebuit sa te duci la ea si sa vorbesti frumos cu ea, nu asa pentru ca mai rau ai inrautatit situatia.