| strayforlove a întrebat:

Am si eu o problema cu mama. Peste cateva luni fac 15 ani si nu am avut niciodata un prieten. Stiu ca unele fete incep chiar de la 12 ani sau chiar mai putin, dar la mine nu s-a ivit ocazia. Acum, simt nevoia sa am un prieten, voi credeti ca inca nu am varsta potrivita? Am incercat in ultima perioada sa vorbesc cu mama despre baieti, gen ce dragut e ala, ce politicos e celalalt, dar ea schimba repede subiectul, ba chiar am senzatia ca nici nu asculta cand vorbesc despre asta, iar daca asculta, ma cam cearta si zice ca o relatie serioasa incepe dupa 18 anichatterbox. In orice caz, daca as vrea sa fiu cu cineva, nu i-as putea spune deoarece n-ar fi cu siguranta de acord. Nu vreau sa o mint, dar credeti ca am alta alternativa? Sau vreo sansa de inbunare a mamei? fundahappy

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
11 răspunsuri:
| RoxXxiIi a răspuns:

Ai varsta potrivita.happy Chestia e' ca ea inca e ingrijorata pentru tine. Sa nu fie un golan sa'si bata joc de tine si din aleachatterbox(Treburi de mame.laughing ) Dar incearca sa vorbesti cu ea sa nu mai creada ca esti fetita care ai fost odata. happy Sa vada ca te.ai maturizat si nu o sa aiba apoi nimic impotriva. Funda?smug

| zhenkyn a răspuns:

Totul inainte, insa daca cineva cu adevarat iti plae, poti sa incerci si acum. Nu-ti face griji, unei fete nu-i este greu sa gaseasca un baiat, noua ni-e mai greu happy

| miradoniz a răspuns:

batting eyelashes eu sunt probabil demodată,dar nu e cumva ceva în neregulă cu întrebarea asta? nu știu,vorbești atât despre mama ta-și nimic despre băiat! dar tu ce cauți de fapt? să te emancipezi față de autoritatea mamei-sau să trăiești o dragoste adevărată; că nu are mare legătură una cu alta,știihee hee tu vorbești ca și cum visul tău cel mai drag ar fi să fii ca toata lumea! dar copilă! nu vezi că ești foarte specială? pentru ca dacă TU nu o vezi-ești sigură că poți aștepta de la alții să vadă deosebirea dintre tine și restul tuturor fetelor? dacă tu nu te poți respecta,cum să te aștepți să te respecte alții?
Dacă vrei sa treci de o poartă,eu aș zice așa-imprimă, dacă poți, foaia asta/dă copy/paste la întrebarea ta și raspunsul meu/cheamă pe mama ta la calculator sa citească pagina.Este teribil de greu să privești în față o persoana atât de importantă ca o mamă-și să recunoști acele mici incorectitudini pe care preferăm să le trecem cu toții sub preș-dar dacă o faci odată, din liberă alegere, va fi puțin mai simplu data viitoare.Pentru omul care vei fihee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu stii daca esti pregatita. daca iti place un baiat pur si simplu doar nu o sa te gandesti ce va spune mama. oricum atata timp cat are incredere in tine si o asiguri ca nu va implica relatii sexuale cred ca va fi de acord

| ℓαυяα a răspuns:

Nu-ti face griji, asa eram si eu ca tinehee hee si nici mama nu a fost de acord cu primul meu prieten, eu aveam 15 ani si el 19 laughing si inca imi zice ca sunt inca mica ca sa am un prieten happy (eu acum am 16 ani) dar asta nu ar trebui sa fie o problema pentru tine happy cum ai zis si tu, alte fete au de la 12 ani prieten, dar esti prea mic atunci sa ai o relatie happy parerea meahappy daca iti faci prieten incearca sa vorbesti cu ea, sa vezi cum ar reactiona, si dupa decizi daca ii spui sa nu happy bafta :*

| FrozEenSoul a răspuns:

Salut! Ai varsta potrivita, cum zici tu altele incep la 12 ani happy eu zic ca daca placi pe cineva incearca, las-o pe mama ta, daca te simti singura incearca sa iti gasesti, dar un baiat sa te iubeasca si sa aiba grija de tine. Bafta si succes, funda?

| FuckinShit a răspuns:

Nu`ti face griji tu nu esti unica care la 15 ani nu are prieten, la 12 ani sa ai prieten, acestae stupid...
mama ta pur sh simplu incearca sa te apere, eu de asemenea socot ca virsta potrivita pentru a incepe o relatie serioasa este 18 ani, dar totu si pina la 18 ani ceva experinta trebuie sa capeti in acest gen.
daca tu vrei un prieten la aceasta virsta, tu trebuie sa vorbesti cu mama ta despre aceia ca tu intelegi toata seriozitatea acestui fapt.

| MRcristi24 a răspuns:

BUna eu sunt un baiat si am 12 ani si eu am inceput de pe antaia cu fetele, eu zic ca ai varstra potrivita

| ilinca47 a răspuns:

Hey! interesanta intrebare, eu primul iubit l-am avut la 14 ani[acum am 16] mama ma cam batea la cap ca-s mica.da' totusi eu m-am combinat cu biatul respectiv, nu e neaparat sa incepi o relatie serioasa si sa te mariti de la 15 anilaughing pur ri simplu esti adolescenta,toata lumea traieste adolescenta,poti sa flirtezi,sau sa ai o relatie tu alegi,cat despre mama ta,eu zic sa incerci si in timp,cand esti sigura ca relatia e oficiala si e cv ok,o anunti si pe ea, o asiguri ca e alegerea potrivita si ca esti virgina si asa ai de gand sa ramai, ca presupun ca asta e cauza principala pentru care are o problema cu "relatiile " la 15 ani.succes! sper sa.ti reusesca:*

| viK_4698 a răspuns:

Draga, sunt sigura ca iti vei gasi perechea potrivita si tocmai atunci vei sesiza faptul ca nu mai ai nevoie si pur si simplu nu te mai intereseaza parerea cuiva.Am trecut si eu prin multe atunci cind am inceput o relatie cu un baiat de aceeasi virsta ca mine (aveam 14 ani ), mami era impotriva insa cu timpul a acceptat faptul ca il iubesc. Acum avem un anisor si ceva, suntem fericiti si ne iubim ca 2 nebuni. Iubirea nu are virsta. Succes!

| biza a răspuns:

Uite eu am 14 ani sunt un baiat frum ochi caprui incerca cu mine