| PBFANMichaelScofield a întrebat:

Buna TPU, am si eu o problema.
Prietenul meu cel mai bun ma invita de obicei sa iesim impreuna dar cum anii au trecut el si-a facut o iubita si de cand s-a cunoscut cu ea cand ma invita sa ies cu ei ma simt prost.
Acum o saptamana mi-a facut o figura de a mai iesit cu un prieten si gen erau 2 cupluri ca si ala avea iubita si am ajuns astfel sa ma simt a cincea roata la caruta.
Am cautat siteuri de dating, matrimoniale si toate alea dar nimic nu mai poate fi la fel.
VA ROG SFATURI

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| dontknowd0ntcare a răspuns:

Poate prietenul tau nu a facut-o cu intentie. Poate doar a vrut sa fie dragut si nu si-a dat seama ca asta te va afecta. Daca te deranjeaza atat de mult sa fii in prezenta unor cupluri si nu vrei ca si iubita lui sa se alature iesirilor voastre, atunci incearca sa eviti iesirile de genul. De asemenea incearca sa vorbesti cu el si propune-i chiar sa iesiti doar voi doi. Doar iti este prieten si nu este nimic anormal in a iti dori sa mai iesi doar tu cu el.
Si incearca si tu sa nu te mai lasi asa de afectat de faptul ca ei sunt impreuna cu cineva, ca doar nu au facut asta ca sa iti faca tie in ciuda happy Pana la urma iti sunt prieteni si ar trebui sa te bucuri pentru ei, daca au gasit pe cineva langa care se simt fericiti.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu cauti fete in viata reala?
Site-urile online, matrimoniale si alea-alea de pe net, sunt pentru vrajeala si pierdut timpul, nu pentru relatii serioase si reale.
Sunt mii de fete in oras, vanzatoare sau cliente prin magazine, prin autobuze, prin parcuri, prin cafenele peste tot...si tu le cauti online?
Roaga-ti pietenii sa vorbeasca cu iubitele lor, poate au cate o amica care-i sigura si ti-o pot prezenta tie.

| PBFANMichaelScofield explică (pentru Violleta2022):

Da dar e cam ciudat sa agati fete pe care nici nu le cunosti

| Violleta2022 a răspuns (pentru PBFANMichaelScofield):

Nu-i ciudat deloc, ca trebuie sa agati fete pe care nu le cunosti, ca sa incerci sa le cunsoti.

| Emma30555 a răspuns:

Iesi mai des cu amicul cand e disponibil singur