| Rihhana1 a întrebat:

Am un prieten care nu ma mai suna de o vreme, ne-am certat in ultima perioada destul de rau in sensul in care i-am block. El tot a incetat sa ma caute.
Printre multele certuri avute i-am spus ca mereu imi inchide telefonul in nas in ultima perioada, iar de atunci nu m-a mai sunat.
In schimb am continuat sa vorbim prin mesaje si chiar am reusit sa iesim in oras.
Ne-am impacat intr-un fel, dar tot numai ma suna, l-am scos din lista de block si este nasol ca nu a adus in discutie urmatoarea intalnire.
Ultima data l-am sunat eu si am stabilit sa ne vedem zilele astea a spus ca isi va face timp, insa nu a mai dat nici un semn.
Imi doresc sa vorbim si sa ne vedem ca lucrurile sa mearga, insa nu stiu daca si el isi doreste acest lucru.
Ce ma sfatuiti sa fac in aceasta situatie?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| crysty1222 a răspuns:

In primul rand ar trebui sa-i spui ca-ti pare rau pentru tot ce ai facut si sa incerci pe viitor sa eviti certurile cat mai mult si sa nu-l mai blochezi, pentru ca in felul asta ii cam dai de banuit ca nu vrei nimic serios si el isi pierde intersul pentru tine. Asta se vede foarte clar din faptul ca si tu ai spus ca nu prea se mai intereseaza de tine, iar cu timpul o sa-si piarda interesul de tot si s-ar putea sa nu te mai caute chiar deloc. Incearca sa-ti ceri scuze pentru ce ai facut si evita cat mai mult certurile si o sa vezi ca o se schimbe. Succes!

11 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Si ce te mai intereseaza sa vrei sa vorbesti cu un om cu care te certi asa?! Ce treaba e asta? Nu vezi ca n-are treaba cu tine? Cauta pe unu cu care sa te intelegi, nu toti dobitocii. Ca asa cum e acum, asa va fi si mai in colo, chiar daca promite ca e bine, chiar daca putin timp va fi, iar va fi nasol dupa aia.
Ce respect e asta tu fata de tine? Te balacaresti cu cineva, apoi va pupati? Lucrurile nu vor merge.

Asa ca lasa-l pe prostul asta si cauta altul care e om.

| anonimg a răspuns:

Cu siguranță că ai observat că am recomandat multor adolescenți și nu numai, cartea "Iubește inteligent". Trebuie neapărat să o citești pentru ca să înțelegi cum trebuie să vezi o relație: cum trebuie să fi tu și cum trebuie să fie celălalt. După ce veți citi cartea amândoi nu veți mai fi aceeași, ci veți trata lucrurile cu seriozitate.
https://www.viatasisanatate.ro/iubeste-inteligent

| Celcestietot a răspuns:

Scuzele sincere din partea cui trebuie ar rezolva problema, asa consider happy.

| cristimihailov a răspuns:

Cand faci stanga si semnalizezi dreapta, oamenii devin confuzi si iritati.

Cam asta se intampla si cu prietenul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai vorbi cu el, nu vezi ca nu sunteti compatibili? fa-ti prieteni noi.

| Bruno92 a răspuns:

Să îi dai din nou block laughing

| Speranta12 a răspuns:

Sa te tii de el, sa nu-l ignori. Va observa asta site va rasplati si el cu atentia cuvenita.

| TPU2019 a răspuns:

Sfatul medicului, lasă-l în pace să-și vadă de viață, nu mai încurca omul. Dacă e băiat deștept îți dă block, dacă nu, înseamnă că și el e prost și vă meritați unul pe altul și să vă pierdeți timpul unul altuia. Pe tine te cred că ai mintea-n cui și-ți plac certurile și drama, dar dacă și el tot așa. apoi caută-l în continuare, ce să zic.

| LaElly11 a răspuns:

Sună-l și spune-i că îți pare rău că s-a ajuns în situația asta și încercați să remediați situația discutând despre asta. Probleme se rezolvă discutându-le și aflând ce deranjează pe fiecare în parte. Probabil l-a deranjat mult că l-ai blocat.

| ErnestIonuț a răspuns:

Nu poti face un om sa te placă.Nu esti binevenit, pleacă.

| Georgian13829 a răspuns:

Intreba-l de ce nu vorbește cu tine sau de ce e supărat pe tine și așa puteți să găsiți o solutie