| Chainsaw a întrebat:

Buna tpu.Anul viitor o sa dau examenele de cls a 8 a pentru la liceu.La romana nu imi fac probleme pe sem asta mi-a iesit media 8 dar eu nu sunt de media asta ma trage in jos aia de romana special.Adica am luat doi de 10 la niste lucrari si mi-a dat un 4 iar in catalog mi-a trecut 7 ca sa nu imi iasa media.In fine imi e foarte frica la mate nu stiu nimic la romana iau un 8, 50-9 dar la mate iau 1.Nu stiu nimic sad anul trecut am luat 3 in teza si anul asta 4laughing. Deabea am reusit sa imi iasa media 5 pe semestru' asta si aia de mate mi-a zis ca ma lasa corigenta dar am avut noroc la test ca am stiut ca altfel ramaneam.Ce ma fac la anul' cand trebuie' sa dau examenele sad.Am luat si 8 la mate in teza dar 1 an nu am mai facut meditatii si am pierdut tot.Acum fac meditatii de cand a inceput scoala dar nu stiu prea multe sad la geometrie nu stiu nimic.Ce ma fac, oare daca fac meditatii acum si in clasa a 8 a tot anul iau si eu un 7-8? sau e prea multlaughing)))

10 răspunsuri:
| TheCritic a răspuns:

Depinde si de personalitatea ta si a profesoarei/profesorului de meditatii. Din clasa a 5-a pana in clasa a 7-a am facut cate 6 ore de meditatii pe saptamana la matematica pentru ca eram bata. Prima profesoara era stricta si severa si eu nu reuseam sa inteleg nimic de la ea pentru ca ma temeam de ea. Apoi am realizat ca nu o sa invat nimic cu ea desi avea reputatia de cea mai buna profesoara din oras, am plecat la o profesoara iesita din facultate de putin timp. Era calma si invatam matematica de-a sila dar de dragul ei pentru ca ea chiar se straduia cu mine. Terminasem culegerea in jumatate de semestru. Nu am mai apucat sa dau examenele insa matematica pe care am invatat-o cu ea inca o tin minte si chiar si in clasa a 9-a am reusit sa ma descurc destul de bine. Conteaza si sa te atraga asa ca, apuca-te de meditatii de acum caci vei fi surprinsa cat de multe poti invata in acesti doi ani ramasi mai ales daca si la vara vei munci si pe parcursul acestor doi ani iti vei face si temele de la meditatii si in plus. Nu te plange ca nu iti mai ramane timp caci atunci cand vei avea note bune la examene si vei intra la un liceu bun, vei avea o multumire.

| BlackFuneral a răspuns:

Stai liniştită, şi eu sunt varză la mate şi aia de meditaţie îmi tot spune că recuperez da de unde.Geometria de a8a mi se pare cam foarte grea, cred că o să îţi iasă 7 sau 8 dacă ştii algebra la perfecţie.Şi româna e uşoară nu ştiu de ce ţi-a ieşit 8. mă rog succes la examen!

| SerafimHD a răspuns:

Roaga-i pe parintii tai sa te dea la pregatire pentru amvele materii. Nu trata nimic in ras deoarece si rezultatele vor rade de tine!

| Indestructible a răspuns:

N-avem cum să te ajutăm. Du-te la meditaţii, fă exerciţii singură, cere-i profesoarei tale de mate să te ajute, dacă vrei notă bună la examen. Ce ştim noi? Nu-ţi putem băga în cap matematica.

| FuckSchool a răspuns:

Ar trebuii sa te apuci de meditatii, crede-ma si eu fac meditatii la matematica. Dar sincer, urasc matematica. Sa ma anunti si pe mine cat ai luat in examene. Mult succesc ^

| alexclaudiu2003 a răspuns:

La purtare ce medii ai?

| Daddyy a răspuns:

Nu te stresa asa mult laughing

| torresbydragos a răspuns:

Trebuie sa lasi joaca si sa faci exercitii cat mai multe. daca te ti de treaba si inveti cat de cat si ai o profa buna poti sa iei poate chiar si un 9.totul depinde de tine.iti spune asta unul de varsta ta.succes la invatat.

| Gabby98 a răspuns:

Sunt si eu cam in situatia ta numai ca sunt cu un an mai mare si dau examenele acum in iunie. Daca tie ti-e frica de pe acum dapai mie? Sfatul meu este sa faci pregatire in a8a tot anul si sa fii atenta. recapituleaza tot si o sa fie bine. o sa iei tu un 8 happy Salut.

| Erdei_Antoniu_1998 a răspuns:

Incearca sa recapitulezi totul, sa fii atenta in clasa si sa mergi regulat la meditatii. happy Eu asa am reusit si am luat 9, 70 la examen la mate.