| Andre34 a întrebat:

Buna TPU.
As avea nevoie de niste sfaturi de la fete care au relații de lunga durata.
Eu sunt cu un baiat de un an sj ceva a fost primul.(înțelegi voi)si de ceva timp nu mai merge, e ciudat in comportament, m-a și jignit si nu stiu ce sa fac. Am continuat de comun acord relatia dar sincer nu ma mai simt fericita plus ca de căsătorie nu vrea sa audă si chiar nu stiu ce sa mai fac, niste sfaturi va rog mult.

Răspuns Apreciat de Editori
| Rallu29 a răspuns:

Răspunsul vine chiar din întrebarea ta. Dacă nu te mai simți fericita alături de el, nu mai sta pe gânduri. Renunța! Nu este un capăt de lume. Dacă a fost "primul" nu înseamnă ca trebuie sa fie și ultimul. Vei găsi cu siguranța pe cineva cu care te vei simți bine. Trebuie doar sa ai răbdare. Cât despre căsătorie, nu cred ca este un subiect pe care sa insisti prea mult. Cred ca este ceva care vine de la sine in momentul in care ești cu persoana potrivită. Deci nu îți face griji prea mari in aceasta privința.
Iti doresc multă bafta și sa îți găsești fericirea lângă cineva care chiar merita!❤️

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu zic să-l lași sau fii mai indiferentă cu el să vezi cum vine fuga după tine când smte că se împute treaba.
PS : nu văd de ce doar fetele din relații lungi ar putea răspunde lol

suntserios
| suntserios a răspuns:

Next

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Simplu. Mai cauți până găsești.

| Mosotti a răspuns:

Simplu, lasa-l, nu te merita si nu se va schimba, asta ii e caracterul adevarat. Sunt destui baieti care te-ar place si ar fi okey pentru tine, nu casuna pe un fraier care nu da doi bani pe tine. Nu conteaza ca e primul, al doilea sau ultimu, conteaza ca, cu asemenea caracter nu ai ce cauta. Dar daca vrei sa nu iti fie bine, evident ca vei continua si..suporti consecintele. Tu alegi.

| Freya1 a răspuns:

Orce om se schimba in timp, dor ca nu chiar asa.Adica se mai putea raci relația sau nu stiu alte chestii dar nu sa te odihnească daca nu il jignesti sau sa se comporte urat daca tu nu o faci.
În momentul în care are reactii de genul si sentimentele lui pentru tine sau dus.Despartete de el, iar daca nu poti acum in timp oricum ti se va lua de atitudinea asta si va veti desparți.

| Andreeush a răspuns:

Dacă deja a început să te jignească atunci nu merită să continui relația.

| Bizon95 a răspuns:

Lasa-l
ARE BALTA PESTE
si esti si fata (sper big grin)... mult mai usor sa iti gasesti un baiat decat invers

| ynexistenta a răspuns:

Cred ca tot de comun acord ar trebui sa rupi relatia, din moment ce nu te mai face fericita si te-a si jignit, cred ca a inceput sa se rupa ceva intre voi, e greu pentru ca a fost primul dar nu trebuie sa stai intr-o relatie care nu te mai implineste.nu spun sa alergi din "floare in floare" dar sunt si baieti care chiar merita si care stiu sa aprecieze.ia o pauza si vezi cum te simti, cand va fi sa vina acel cineva...vei simti cu siguranta!