| Crissxoxo a întrebat:

as dori sa va intreb daca nu cumva stiti. cum ii pot face pe ai mei sa ma lase mai mult afara, situatia mea fiind mai complicata, si anume: parintii sunt plecati din tara, eu locuiesc in aceeasi casa dar aici s-au mutat bunica si unchiul. In prezent la ora 20:00 trebuie sa fiu in casa, in ciuda faptului ca am 18 ani, plus ca eu nu am voie sa merg nicaieri, doar in "oras" si asta cand ei stiu cu cine, cand, unde, ce facem si etc etc.
Deci intrebarea mea este: cum sa ii conving pe ai mei sa ma lase macar pana la 10 afara?
Fundita cine ma lamureste si pe minehappy

6 răspunsuri:
| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut. Aici poti citi un articol care ofera unele sugestii practice: http://www.jw.org/......e-in-mine/
Sper ca te va ajuta!

| Crissxoxo explică (pentru Someonewhoappreciatelife):

Nu e ca nu au incredere in mine, ci nu au incredere in alti oameni care vai doamne mi-ar face mie rau daca stau mai mult.
treaba in casa fac, mancare fac, la scoala ma descurc foarte bine, pe iubit il cunosc si ei.

| arianaarya a răspuns (pentru Crissxoxo):

~♥~ Dar dar totusi explica-le ca esti mare si plus ca ai iubitul lanaga tine care te apara happy el nu are cum sa te lasa sa iti faca rau ceilalti :*

| Pool77 a răspuns:

La 18 ani tu trebuie sa spui unde cu cine si la ce ora? Esti animal de casa? Spune-i parintilor ca ai crescut nu trebuie sa isi faca grij ca deja esti om mare.

| lllorenusssuumeu a răspuns:

Fetiţa mea. ai 18 ani poti sa iesi nu te poate omor, eu am 14 ani si ma lasa pana la 12 pe afara si eu am o gramada pe cap si probleme dar ma lasa, si tu ai 18, spune-le ca esti majora si vrei sa fi si tu mai libera ca nu te manca nimeni.

| arianaarya a răspuns:

~♥~ La varsta pe care o ai ar trebui sa le explici tu ca esti majora si vaccinata cum se zice laughing si ca de acum poti sa iei proprile decizi deoarece acum viata ta e in mainile tale nu mai e in mainile lor! Si daca nu inteleg asa explica-le ca trebuie sa aiba incredere in tine asa cum ai si tu in ei.
~♥~ Si daca nici asa nu inteleg explica-le ca le esti egala nu esti proprietatea lor si mai ales acum ca ai 18 ani poti lua proprile decizi happy
~♥~ Sper ca te.am ajutat! Bafta :*