| Deniii12 a întrebat:

Bună TPU, aș vrea sa fiu mai populara prin orașul meu și nu știu sa vorbesc cu oamenii cu care vreau sa ma cunosc. Cunosc ceva lume, nu pot zice ca sunt o antisociala dar cu unele persoane chiar imi e rușine sa ma bag in seama pentru ca ele sunt mai populare decat mine si eu am 12 ani și ei pot avea vreo 13 sau 14 ani sau chiar de varsta mea și vreau sa vorbesc și cu unii de a8-a de 14 ani prin mesaje sau afara dar daca o sa ma injure sau o sa ma blocheze? Pentru ca ei sunt populari și e valabil și pentru cei de-a7-a pentru fete si pentru baieți, va rog ajuta-ti-ma sad

Răspuns Câştigător
| ShamelessQboy a răspuns:

Nu cred ca asta ti-ar aduce mai multa fericire!
Asa ca un raspuns la inrebarea ta, investeste mai mult in tine, fii mai diferita in sensul bun, felul in care te porti, te imbraci dar e posibil ca sa ajungi sa fii apreciata de unii, dorita de altii si inu in ultimul rand invidiata.

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te ai uitat la prea multe filme americane de proasta calitate

| Deniii12 explică (pentru suntserios):

Nu m-am uitat. plus ca eu nu ma uit la niciun film laughingdar eu stau și cu unii populari intr-adevar dar nu am destui prieteni

| anonimg a răspuns:

ShamelessQboy a răspuns bine.
Nu o să ai mai mulți prieteni dacă o să devii populară. Dar mai mulți dușmani, da.
Fii tu însuți. Scopul tău să nu fie popularitatea, ci sociabilitatea. Caută să vii în ajutorul oamenilor; lucrul acesta va fi plăcut și înaintea lor și înaintea lui Dumnezeu.

| Lioana a răspuns:

De ce ai vrea sa vorbesti cu niste oameni care iti dau emotii doar de dragul popularitatii? Crezi ca cei populari alergau la randul lor dupa alte persoane populare pentru a-si asigura popularitatea? Nu cred asta.
Vorbeste cu cei cu care te intelegi bine si cu care ti-e usor sa vorbesti si evita-i pe cei care iti dau emotii, altfel nu vei face o impresie buna altora.

| Deniii12 explică (pentru Lioana):

Și cei pe care i-am cunoscut. mi-a fost rușine sa ma bag in seama cu ei dar cu timpul m-am acomodat happy

| Lioana a răspuns (pentru Deniii12):

Atunci care e diferenta intre cei pe care i-ai abordat si cei pe care nu ai curajul sa-i abordezi? Daca nu e nici o diferenta atunci ii poti aborda linistita dar gaseste o ocazie potrivita.

| Panamax a răspuns:

O sa pari o ciudata care se baga in seama singura.

| Deniii12 explică (pentru Panamax):

Atunci cum vrei sa-mi fac mai mulți prieteni daca ceilalti nici nu prea știu ca eu exist? laughing

| Bogdan70001 a răspuns:

Tie de asta iti arde la 12 anI? Cum sa fi populara? Vai de capul tau...

| Deniii12 explică (pentru Bogdan70001):

Multe dintre fete de varsta mea sunt populare happy adica se cunosc cu prea mulți baieți și fete mai mari cu un an sau de 12 ani, și vreau și eu ca sa nu stau doar cu aceleași persoane. și aia nu ar fi treaba ta, eu doar am zis cum pot deveni mai populara nu și trebuie sa-mi spui ca imi arde la 12 ani de așa ceva, ca doar nu ma *** chill laughing

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Deniii12):

Si ce daca sunt populare.Ti se pare ca au mai multi prieteni, dar sunt si multi serpi pe acolo stai tu calma. Dupa orice o sa-ti scape pe gura ajunge pe la toata lumea, crede-ma.
Si cand spui "ca doar nu ma *** "... dupa ce dai de cine stie (nu cunosc persoanedle din orasul tau) nu stiu ce sa zic laughing

Uite eu in orasul meu sunt destul de cunoscut prin 2 cai :
1. Ca si IT-ist (desi nu ma consider, dar in fine)
2. Cunoscut prin oras, dar am inceput cu ajutorul unui amic si nu te gandii ca ma stie tot orasul laughing Destule persoane, dar nu tot orasul

Si toate ca toate, dar crede-ma ca fata, daca ajungi tu populara prin nu stiu ce metode fi sigura ca o sa fi facuta c...

In fine, asta a fost tot ce aveam de spus.Bafta

| Rd79 a răspuns:

Popularitatea in sine nu e ceva bun. Mai ales la 12 ani, cand aia mari o sa profite de tine. Mai bine iti faci cativa prieteni buni, de calitate, decat sa iesi cu toata lumea.

De fapt, care este motivul pentru care vrei sa fi populara? Ce speri sa obti, in cel mai bun caz?