| Cullgi a întrebat:

As vrea sa stiu ce parere aveti de urmatoarea situație :
Eu si iubitul meu avem o relație de aproape 3 ani, insa suntem din orase diametral opuse ale tarii. Ne-am cunoscut în facultate, pe care inca o urmam. Deci suntem in acelasi oras in prezent, altul fata de orașele natale. As vrea sa va intreb; unde e normal sa ne petrecem sărbătorile (Pasti, Craciun)? In general mama prietenului meu care este singura si l-a si crescut singura intotdeauna ii cere sa vina acasa. Pana acum in acesti aproape 3 ani nu am petrecut nicio sărbătoare impreuna pentru ca eram fiecare la el acasa. Acum i-am cerut să vină la mine, insa ea mereu spune ca e singura si ca El o lasa singura si cu mine tot sta, dar cu ea deloc. Este normal? Multumesc!

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O sărbătoare la ea, o sărbătoare la părinții tăi.

9 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu poți să îi ceri să o lase singură de sărbători.
Ai putea să te duci tu la ei sau să vină ei la tine.

| Bondarel99 a răspuns:

Daca sunteti intr-o relatie serioasa si aveti chiar planuri de casatorie iar parintii va sustin, eu zic ca ar fi momentul sa va cunoasteti cu totii. De ce nu ii propuneti mamei lui sa vina la tine acasa de sarbatori daca tot e singura?

| RainmakerX a răspuns:

Cui ii pasa de sarbatori? Mie in niciun caz.
Cu tine poate sa iasa mereu, doar nu are nevoie de o ocazie speciala pentru a merge undeva cu iubita lui (plus ca este mult mai scump sa mergi intr-o excursie in perioada sarbatorilor)

Gandeste-te si la femeia aceea care efectiv nu are pe nimeni.
E singura tot anul si o lasati singura si de sarbatori... macar atunci sa se simta si ea bine caci in rest voi sunteti clar mai fericiti decat ea.

Sau daca au parintii tai o casa mai mare atunci poate stati toti.

| sofisis a răspuns:

Si nu inteleg...mama lui se asteapta ca mereu el sa mearga la ea de sarbatori? Eu te-as sfatui sa fortezi putin nota ca sa vezi cum vor sta lucrurile in viitor. Incepe cu o sarbatoare la ai tai, una la ai lui... apoi incearca o sarbatoare doar voi cu prietenii sau ceva.
Nu e normal sa fii obligata sa iti petreci sarbatorile fara partener sau numai la mama lui.

| Emma30555 a răspuns:

E normal sa faceti la mama lui deoarece e singura, apoi a doua zi sau a treia la parintii tai. Puteti la anul sa faceti invers, sau sa faceti sarbatorile cu totii. Daca erati in orase apropiate era simplu caci faceati doua vizite in aceeasi zi

| Cullgi explică (pentru Emma30555):

Oricum facem 10 ore cu masina pe drum dintr un oras in altul

| Nilsson a răspuns:

E mai bine sa stea la mama lui, sarbatorile pot fi extrem de deprimante pentru oamenii singuri.
Cu tine oricum sta mai mult in restul anului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pastele are 3 zile, ai putea merge la ea in prima zi, si apoi urmatoarele 2 una acasa la tine, si una cu prietenii comuni.
Asa fac toti oamenii normali. Sau cel putin eu asa fac.
BIne ca la mine nu e cazu ca nu merg in tara de sarbatori, Dar prima zi cu prietenii a doua zi poate iesim, si a 3-a zi, o avem pentru noi.

| Cullgi explică (pentru anonim_4396):

Da. Dar noi stam la 10 ore distanța cu masina. deci nu e. Asa simplu