| Dark1999 a întrebat:

Bună TPU, as vrea să știu dacă este vreun risc și care ar fi acela dacă 2 verișori de gradul 2 ar vrea sa aibă un copil și care ar fi șansele ca acesta să iasă cu vreo malformație, boala etc și as mai vrea sa știu dacă este permisă căsătoria acestora, dau funda. Mulțumesc anticipat

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Verii de acest grad sunt rude de gradul VI si se pot casatori si copiii n-ar trebui sa fie influentati, bineinteles daca parintii nu au boli cu transmisie genetica.

| Dark1999 explică (pentru Ioandelasal):

Mulțumesc mult pentru răspuns! ????

| Dark1999 explică (pentru Ioandelasal):

Mulțumesc mult pentru lămurire, îmi este de mare ajutor!?