| MariaAlejandra a întrebat:

Aveti idee ce cadou ii pot face mamei de ziua ei, eu am 13 ani si chiar in aceasta perioada am ajuns sa fiu cam falita, peste o saptamana este ziua ei si vreau sa ii fac un cadou special ceva facut de mine. Sper ca puteti sa ma ajutati, multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| miamia1 a răspuns:

Fa-i ceva handmade. o lebada origami, un aranjament cu baza de sarma vopsita de care agati mai multe floricele din plastic, pe care le faci decupand petale din pet-uri si modelandu-le si lipindu-le cu foc. Pe vopsesti apoi cu acuarele... Cu astea poti face multe aranjamente si bijuterii handmade.
Ai putea sa ii faci o prajitura sau un tort si un filmulet sau o prezentare cu poze cu familia in cursul anilor. si cu un text draguthappy.

| MariaAlejandra explică (pentru miamia1):

Multumesc mult pentru idee...cred ca asta am sa fac