| Hamed134 a întrebat:

Aveți idee unde aș putea găsi un psiholog online gratuit?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, poti gasi online un psiholog gratuit, 24 de ore pe zi, sunand la: TELEFONUL COPILULUI: 116 111

S-a lansat prima aplicatie mobila care ofera consiliere gratuita, direct de pe telefonul mobil
http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Https://terapeuti.ro/category/psihologie-psihoterapie-online/
Dar să te gândești așa, nimic nu este complet gratuit pe lumea asta.

| anonimg a răspuns:

Vei avea mai mult de câștigat dacă vei contacta www.adventist.ro

| johnnny123 a răspuns:

De ce ar exista un psiholog online gratuit? Un psiholog bun poate să taxeze și 100 de euro/oră, de ce și-ar pierde vremea degeaba pe net?

| Chermaneanu_Mihai_1996 a răspuns (pentru johnnny123):

Va ganditi doar la bani

| johnnny123 a răspuns (pentru Chermaneanu_Mihai_1996):

Să înțeleg că Adrian Vîntu muncește gratis? Eu văd că organizează conferințe unde probabil biletul de intrare este câteva sute de lei. Iar dacă vrei ședințe personale, probabil costa sute de euro, exact cum am spus.

Faptul că a postat pe site niște teste gratuite nu înseamnă că muncește pe gratis. Testele alea sunt doar un instrument pentru a-și promova serviciile plătite.

Nu eu sunt cel care se gândește doar la bani. Așa funcționează lucrurile în toată lumea asta.

| Dandinelle a răspuns (pentru johnnny123):

Pai cum sa-si plateasca cabinetul, taxele si impozitul daca nu este platit pentru munca prestata. Nu munceste gratis, e dragut din partea lui ca are pe site niste teste generale pe gratis, e normal ca o sesiune sa coste, dar sute de euro nu ar trebui sa ajunga pe o sesiune.
Nu vad pe site-ul lui ce tip de terapie foloseste dar vad ca a facut cateva cursuri pe coursera pe care le-am facut si eu. Dragut dar alea erau cursuri online si cu diploma de participare. happy
Cel mai bine e sa se ghideze dupa site-ul terapeuti.ro, cu linkul postat de sadrian46.

| xerxes1 a răspuns:

Au si psihologii problemele lor. Unii au chiar mai multe decat tine doar ca au invatat sa le ascunda foarte bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti elev poate ai la scoala

| Chermaneanu_Mihai_1996 a răspuns:

Desigur,uite aici pagina lui: http://adrianvintu.net/.
Aici e un test foarte folositor:http://adrianvintu.net/......-depresie/
Pe mine chiar m-a ajutat :)