| deutzza2 a întrebat:

Azi am dat un test la mate, si nu am luat o nota mare! Este mica, cred ca va dati seama singuri care..Nu stiu cum sa le zic parintilor de ea.Cea mai buna "scuza" primeste funda!happy

Răspuns Câştigător
| LolaLollita a răspuns:

Care e adevaratul motiv pentru care ai luat o nota mica? Spune-l pe acela. Fii sincera. Promite-le ca te vei stradui mai mult pe viitor, dati silinta sa inveti mai bine si sa iei note mai mari pentru a-ti repara media.

| deutzza2 explică (pentru LolaLollita):

Da, cred ca asa o sa fac.e. Mai bine

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca e doar o intamplare nu cred ca trebuie sa cauti atatea explicatii si scuze. nu poti fi buna la toate materiile si oricand poti avea o zi mai proasta ce naiba

| AtateaConditii a răspuns:

POi le spui ca cum le spun eu: nu inteleg matematica, nu imi place, profa nu stie sa explice.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te acasa si spune-le parintilor ca esti gravida si vei naste in 3 luni. Dupa 10 minute spune-le ca a fost doar o gluma si spune ca ai luat si un 4 la mate.

| Darcklight a răspuns:

Pai le spui parintilor tai ca ai luat o nota mica, si le spui ca nu o sa se mai repete si ca o sa inveti sa nu-mai acea nota.

| roxystomp a răspuns:

Spunele despre nota cu pretextul ca ti-a fost rau in ziua respectiva si poti sa adaugi si faptul ca nu ai inteles capitolul dar ti-a fost rusine s-o intrebi pe profa de mate. (chiar daca nu e asa)

| Mellysa25 a răspuns:

Mai merge si varianta cu, toti am luat note mici, v-a dat test fulger pentru ca era nervoasa si v-a dat mult prea greu.

| Sandu22 a răspuns:

Spune-le ce nota ai luat daca spui alt ceva sa nu se intample mai rau

| alecsao a răspuns:

Poti sa te scuzi ca tu ai invatat dar nu ti-a dat la test acele exercitii pe care le-ai tot repetat si poti sa mai spui ca toata clasa a luat note mici, ca nimeni nu se astepta

| iona98 a răspuns:

Eu le -am spus ca a venit profesorul tarziu si nu am avut timp sa termin happy...dar la mine nu prea s-a repetat. O singura data am avut scuza asta si a tinut happy.
Straduieste-te si invata ca mai tarziu iti va ajuta.

| Biclea_Andrada_1999 a răspuns:

Le spui parintilor de aceea nota, si le spui ca ai sa inveti sa ti-o repari. Daca nu le spui de aceea nota o sa te certe sau sa te pedepseasca