| pixeltinker a întrebat:

Buna TPU.
Azi dimineata am venit de la tatal iubitului meu, el mi-a propus sa stea cu mine pe acolo 2 zile. Tatal lui a fost foarte indiferent cu noi, pe mine vazandu-ma pentru prima data de abia ma intreba ceva. Doar când pleca la serviciu ne întreba dacă avem nevoie de ceva. Noi avem o relație de aproape 6 luni si nu mai e asa atent cu mine. Inainte se bucura pentru orice și de fiecare data era fericit. Se enervează foarte repede și când e nervos tremura și ca să nu mă lovească pe mine se lovește în orice de când nu îl mai are pe celalalt tata. Pe mama lui am conoscut-o acum ceva timp, am simtit ca nu ma place, tot încerca să ne spună ca asta e o prietenie ca e a 11 a și ca ar trebui sa se axeze pe bac, ca de ce se întâlnește asa des cu mine, iar el avea mereu discuții cu ea pentru mine și el ii spunea ca relația asta e serioasa nu ca toate celelalte și sunt prima fata pe care a iubit-o ce i-a adus-o și pe care a chemat-o la tatal lui. Nu mi-a spus nimic după ce am plecat de la mama lui doar m-a întrebat ce părere am despre ea. Eu am fost putin timida pentru ca nu știam ce gândește. Ne știm de mult dar anul trecut ne-am apropiat din ce în ce mai mult, vorbeam cu orele la telefon pana am ajuns aici. Eu după ultima relație mi-am spus ca nu o sa ma mai atasez pentru ca te poți aștepta de la orice. La început eram închisă cu el, el a fost singurul care m-a făcut sa fiu deschisa și m-a făcut sa îmi pun sentimente. Am trecut prin toate stările cu el. Aseară când a adormit i-a trimis prietenul lui bun un mesaj și mai sus am observat niște mesaje vocale care mi-au stranit curiozitatea, eu niciodată neumbland prin telefonul lui pentru ca am considerat ca nu e ok și nu sta totul în el pentru ca nu știu ce face pana când sa ne vedem. Când am intrat pe insta se aveau la follow. Mesajele erau când aveam niște stări mai proaste din cauza familiei iar el mi-a fost mereu alături și statea cu mine în telefon pana ma simțeam mai bine. A ieșit într-o zi cu niște prieteni pe la pădure printre ei fiind o fata pe care el susține ca nu o știa și ca s-a ținut mult după el când au rămas singuri si mi-a zis sa îl lase în pace ca are iubita și ca i-a arătat și poza si fata tot continuat iar la plecare când sa dea salut cu toți pe el l-a pupat. Nu știu dacă a fost sărut sau asa dar mi-a spus ca nu a mai avut nici o reacție și ca a stat asa iar în mesajele cu prietenului lui il intreba de fata respectiva, ce mai zice și el ii spunea ca a zis ca nu ar mai vrea fata asta sa iasă cu el ca i-ar fi rusine și ca nu știe sa sărute și iubitul meu i-a răspuns ca ea nu știe ca de câte ori a făcut-o cu mine e expert. Prietenul lui ii spunea ca nu se baga și el a spus ca bine ca a scăpat de ea ca cel mai important lucru e ca e cu mine și ca e fericit. Am văzut ca mai trimitea poze prietenilor cu mine și cu el dar conversația asta m-a cam dat peste cap și am rămas dezamăgită ca nu mi-a recunoscut din prima, s-a uitat în ochii mei și mi-a zis ca nu poate. Dupa insistentele mele mi-a zis ca el nu o știe, ca nu îl mai lasa în pace și ca el nu a pupat-o doar un simplu "muah". Când eu am ascultat ce ii spunea lui am considerat ca nu mai am nevoie de explicațiile lui. Mi-a zis ca în seara aia eram foarte suparata și dacă îmi mai spunea și lucrul asta ca ma ranea și ca s-a gândit la mine. Dar din punctul meu de vedere dacă se gândea indiferent de cum eram trebuia sa îmi spună dacă într-adevăr a fost cum a spus el și nu l-a tentat și i-am spus ca erau atâtea modalități de a o da la o parte. S-a lovit când m-a văzut ca nu îl cred, și-a dat cu pumnu în perete. Nu știu ce s-a întâmplat fiindcă nu eram acolo și nici nu mi-a spus ca a ieșit în seara aia tocmai ca era o fata. Am ales sa luam oarecum o pauza ptc nu ma mai pot uita la el știind ca lui nu ii părea rău dacă nu aflam. Mi-a plâns în fata sa nu îl las ca a greșit și ca nu m-a înșelat și ca el nu vorbește cu fete și nu îmi cere lucruri pe care el nu le face. A spus ca o sa lupte pentru mine pentru ca a spus la toată lumea ca ma iubește și ca se mândrește cu mine. Chiar nu știu ce sa fac, de când am văzut conversațiile nu ma mai pot simți ca înainte și mi-a zis ca înainte de liceu ar vrea sa stea cu mine și sa ma facă sa fiu cum eram înainte de asta și ca ma vrea doar pe mine și de dimineață m-am trezit cu el în brate și de când am plecat suna și ma întreabă cum ma simt si ce fac și ca vrea sa ne vedem sa discutam zilele astea ca nu vrea sa ma lase sa stric relația asta cu planurile pe care le avea cu mine. Îmi zice sa ii mai dau o sansa fiindcă a văzut unde greșea de la comportamentul pe care îl avea la nervi pana la tot ce a făcut greșit.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iarta-ma, dar nu am inteles nimic din textul asta, extrem de dificil de citit si inteles, fara nici un semn de punctuatie, fara acorduri gramaticale, fara sens.
Am selectat doar 2 fraze mai jos:

"Azi dimineata am venit de la tatal iubitului meu el mi-a propus sa stea cu mine pe acolo 2 zile."
Deci, tatal iubitului tau ti-a propus sa stea cu tine 2 zile?

Alta fraza fara sens:
"S a lovit când m-a văzut ca nu îl cred și a dat cu pumnu în perete. Nu știu ce s-a întâmplat fiindcă NU ERAM ACOLO".
Mai, daca spui ca s-a lovit cand te-a vazut, cum poti spune ca tu nu erai acolo?

| pixeltinker explică (pentru Violleta2022):

Textul l am scris repede si nu am mai stat sa vad ce e gresit
El nu tatăl, iar mai jos era vorba de fata respectiva

| Violleta2022 a răspuns (pentru pixeltinker):

Inainte sa postezi un text, reciteste-l, corecteaza-l si apoi il postezi, fiindca nu se intelege nimic din ce vrei sa comunici in acel mesaj.
Daca astepti un sfat bun si clar de la noi, chinuie-te sa scrii corect un mesaj, ca sa fii sigura ca il putem intelege si raspunde adecvat si ajutator.

| pixeltinker explică (pentru Violleta2022):

Da, da happy

| Crackman a răspuns:

Dragoste adolescentina

| BlackRose03 a răspuns:

Daca te intorci la el(si sunt sigura ca o s o faci)nu esti prea inteligenta. Tipul clar e un narcisist prefacut. Daca se poarta urat cu tine la 6 luni de relatie si te insala iti poti imagina un viitor cu el? Stie ca esti mai prostuta si profita. Chiar crezi ca a aratat poze cu tine la fata aia? A inventat asta ca in cazul in care se afla mai tarziu sa il crezi pe el. Daca era pe bune ce zicea si a insistat asa mult sa fie lasat in pace pentru ca are iubita, nu ar fi lasat o nici sa se apropie. Nu i ar fi aratat poze, pur si simplu ar fi ignorat o. Povestioara asta a inventat o, fii sigura Poate el s-a dat la ea. Sau nici nu i-a zis ca e cu tine. Chit ca intreba pe un amic de ce face ea? Sigur, nu i pasa. Ba da, te a inselat si te minte constant iar tu crezi. Lasa l acum, o sa regreti mai tarziu. Doar iti irosesti timpul

| Elena9328 a răspuns:

Da i papucii
Inselatul nu e o alegere
Nu exista nu pot.
Ba poti. Daca iubesti un om nu lasi alta persoana sa te atinga
Am trecut prin asta
Si da e greu pentru ca pui suflet si doare
Dar se va obisnui sa faca la fel si tu vei avea si mai mult suferit
Ai grija de sufletul tau!

Răspuns utilizator avertizat
| intrebcenustiu a răspuns:

Daca scriai mai putin poate ti-ar fi citit cineva intrebarea si ti-ar fi raspuns

| meme1606 a răspuns:

După părerea mea, merită o șansă, în aceeași situație, doar ca el chiar mă inselase. chiar își merita șansa, având în vedere că se cearta și cu familia lui pentru tine, se lovește pe el doar pentru a nu-ți face ție rău, dar nu este tocmai bine, nici pentru el, nici pentru tine, se vede ca te iubește și lupta pentru aceasta relație, dai o șansă ieși cu el, vorbește cu el și vezi cum se comportă! Asta este părerea mea, mult succes!?

| BlackRose03 a răspuns (pentru meme1606):

E inselat. Nu are absolut nicio scuza. Degeaba se cearta cu familia daca se enerveaza usor de aproape isi loveste iubita, minte constant, le spune la amici ce face cu ea si o insala. Ce sansa sa-i dea? Tipul e un imbecil