| marius41399 a întrebat:

Cand eram mic am facut o prostie pe Facebook si de atunci parinti nu imi mai dau voie sa imi fac conturi pe retele de socializare. Deabea am putut sa o conving pe mama sa imi instalez WhatsApp. La mine in familie nu se vorbeste despre retele de socializare. Mi as face fara sa stie ei dar vreau sa urmaresc si sa fiu prieten si cu colegi si prieteni mei din viata reala dar mie ca parinti lor vor vorbi cu ai mei despre aceste retele si vor afla ca am si eu si apoi ma vor certa si probabil imi vor lua telefonul si pc ul. Ce ar trebui sa fac? Dau funda. Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| TheLifeIsGood a răspuns:

Incearca sa le spui prietenilor tai sa nu scoata un cuvant despre cum ca tu ai avea un cont pe o retea de socializare. Sau sa iesi pe afara, sa stai cu prietenii tai, impreuna. Sau poti incerca sa le explici parintilor tai de ce vrei sa ai un astfel de cont. Cauti tu niste motive, cum ar fi ca vrei sa comunici cu prietenii tai, sa le vezi postarile, sa ii cunosti mai bine pentru ca simti ca v-ati indepartat si asa mai departe. Alta idee n-am. Sper sa reusesti sa rezolvi kiss

| Tiopevuz a răspuns:

Mai bine nu ti faci. Ca poate iar faci prostii. Poti trai si fara retele de socializare

| Kimberly2005 a răspuns:

Mai asteapta un an si poate ii convingi.