| Andrusk2 a întrebat:

Ce pot face sa imi conving parintii sa imi cumpere iPhone? Imi doresc iphone de mica. si vreau sa imi iau iph 6S si este 1600 de lei si lor le covine un asemena pret. dar ce sa le spun sa imi ia iphone? Ca de cand mi-l doresc...

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Le promiti ca termini cu media generala 10 si ca-ti doresti ca premiu de la ei, un iPhone.
Eu, ca mama, as face un asemenea targ cu fii-mea.
De fapt, asa au fost ai mei copii... premiati intotdeauna cu ce-si doreau, dar numai dupa ce vedeam rezultatele lor.

| Nilsson a răspuns:

Cand eram mic imi doream un Nokia 3310 sa ma joc rama pe el laughing

Din ce spui Iphone pare mai degraba o fita decat o necesitate pentru tine, ca specificatii 6s este mediocru in prezent, sunt telefoane noi cu Android la jumatate de pret mult mai performante si frumoase.

Daca vrei neaparat Iphone poate gasesti la mana a doua mai ieftine in stare buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iphone 6s in 2019? Ma faci sa rad. Iar 1600 lei si mie mi se pare mult, mai ales ca nu are cine stie ce specificatii. Iar la iphone platesti mai mult marca telefonului.

| Ady117 a răspuns:

IPhone 6S la 1.600 de lei?
Nici 500 de lei n-aş da pe aşa telefon laughing
Mai bun un Huawei p20 lite (1.230 lei ) sau Huawei mate 10 lite ( 1.280 lei ) sau Huawei mate 20 lite ( 1.650 lei ).
Sau un iHunt TITAN P11000 PRO la 1.200 de lei nou.
Sunt mai performante decât un iPhone 6.
Oricum nu cred că ai ce face tu cu aşa telefoane, dar totuşi, faci ce vrei.
Întreabă-i pur şi simplu dacă îţi cumpără şi ţie un telefon nou...

| Zuse a răspuns:

Zi-le ia-mi un iphone

| Tâmpea a răspuns:

Și eu am unul de acelaș tip, dar mi l-au luat deoarece nu-mi mergea bine telefonul anterior.
O idee ar fi să-ți strici telefonul actual, să te prefaci că te afectează foarte mult ți o să îl cumpere tongue.

| Anonim0725 a răspuns:

Get a job!