| memekiki a întrebat:

chiar am nevoie de ajutor, acum ceva timp am constatat o stare usoara de oboseala si alte sintome ciudate, apoi am fost si am facut o gama de analize fara stirea parintilor, dar raspunsul ma socat complet, am o boala grava, iar acum nu stiu cum sa le dau vestea parintilor mei, chiar nu vreau sa-i fac sa sufere, dar ...nu mai pot schimba nimic acum.va rog sa ma ajutati

Răspuns Câştigător
| zepssy a răspuns:

La cat de experti sunt doctorii romani, nu m-ar mira sa fie vorba de o greseala. Mergi cu parintii tai si repeta analizele... eventual la alt doctor.

9 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Ce boala grava? Important este sa stii ce poti face, nu cred ca nu mai poti schimba nimic, esti tanara si organismul poate lupta!

mira
| mira a răspuns:

Sper sa fie o gluma.

| JasonMcCann a răspuns:

Acum depinde ce boala ai.sa-ti dau un exemplu:leucemie( ameteli, greturi si asa mai departe) inainte nu exista leac pentru ea dar acum sunt in strainatate dar foarte scumpe (asta vorbind despre leucemie) depinde ce boala ai. dar sa stii ca depinde si de situatia financiara. unele tratamente sunt foarte scumpe dar macar spune-mi daca este o boala care se poate vindeca. scuze de faza cu leucemia dar nu prea stiu alt exemplu.te rog sa-mi spui ce ti-am zis ca am nevoie sa stiu. cat despre cum sa le spui... nu prea stiu. incearca sa afli de pe la fratii sau surorile parintilor cum sar comporta si incearca sa gasesti o solutie.in caz ca nu au surori sau frati nu stiu ce sa zic. oricum cati ani ai? depinde si de asta pentru ca unele boi poti sa le ai de la o anumita varsta.

| Marya6329 a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa le spui ce sintome ai si sa le sugerezi sa mergeti impreuna la un doctor si asa afla si nu trebuie sa le spui tu...chiar imi pare rau pentru tine sper sa gasesti o cale.:*:*

| Filip23 a răspuns:

Daca e vorba de leucemie, poate fi cauzata de o ciuperca sau alt agent microbian. Biterul romanesc si biterul suedez se absorb bine si pot avea efecte bune in cazul bolilor de sange. Esti prea misterios.Si eu am simptome de oboseala de vreo 15 ani.

| Sheili a răspuns:

Oau saracu de tine.Eu de exemplu leas spune cit mai repede pentru ca boala se poate agrava te rog sa ai grija cu asa ceva.SUCCES!

| hSh3ad a răspuns:

Spune-le ca ai avut niste simptome ciudate si roaga-i sa mergeti la un doctor ca sa vada si ei ce ai, fara sa ii superi tu.

| Mashiro a răspuns:

U imi pare rau de tine
1. lasale un plic pe masa pe care scrie ca e de la tine iar tu pleaca, acolo scriele o scrisoare cu in care sa le explici totul si in plic sa fie si analizele dupa ceva timp vino acasa si restul va decurge de la sine
2. spune-le tot in fata

| memekiki explică:

Hey TPU, Va multumesc pentru raspunsuri, Si dah Ei bine nu este o gluma, din ce Reiese din analizele facute, sufar de o boala grava, chiar mi-as dori intr-un fel sa fie totul o gluma, Nu va cer sa ma ajutati sa ma vindec pentru ca nu se poate, am acceptat deja asta, va cer doar un sfat cum sa leo spun parintilor mei, daca doriti ma ajutati daca nu nu. va multumesc