| JanaBucov a întrebat:

Cred ca prietenul meu este tigan, cu toate ca nu conteaza asta, om sa fie. Are un suflet bun, e mai mare ca mine cu cativa anisori, dar mereu ma intreb " Si daca e tigan? ". Cum sa il intreb chestia asta fara sa-l supere, adica e putin inchis la ten, dar nu sunt sigura. Printr-un joc ceva de intrebari sa-l i-au mai pe ocolite, dar e mai suparacios, si daca nu e asa o sa se supere rau. Voi cum ziceti sa-l intreb? Da-ti-mi va rog voi o intrebare mai pe ocolite nu direct, stiti ce zic? Va pupacesc, astept raspuns!

12 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

Daca are tenul,, mai masliniu,, nu inseamna ca e tigan.Si apoi nu inteleg de ce e asa de important pentru tine... Daca e cu bun simt si educat, n-ar trebui sa fie nici o problema.

| neutrino a răspuns:

Asa ceva se intreaba direct daca doresti sa afli!

| T0T a răspuns:

Sufletul nu are culoare iar dragostea nu are formă.

| KamaSutra a răspuns:

Sincer,conteaza chiar asa de mult daca aflii asta sau nu?

| ywar a răspuns:

Daca are madularul negru si lung iar extremitatile mai albe, e rrom.

| Felys a răspuns:

Eu am stat la liceu 4 ani cu o colega in aceeasi banca,ne intelegeam perfect,era palida la fata, nu m-am gandit nicidata ca ar fi tiganca pana nu i-am vazut parintii si fratele, cand am fost la ea acasa si i-am vazut efectiv nu imi venea sa cred ce imi vad ochii, erau tigani autentici numai ca foarte boierosi si seriosi, dar se vedea clar pe fata lor ca sunt tigani cat priveste colega nici o mica banuiala nu am avut timp de 4 ani ca ar putea fi tiganca, asa si cu creolul tau, daca e mai brunet nu este obligatoriu sa fie tigan, trebuie sa ii vezi rudele si te vei prinde cu siguranta daca sunt sau nu tigani

| Lawliet14 a răspuns:

Pe mine nu m-ar deranja sa ma intrebi daca sunt tigan. Daca as fi.

| Xpressurself a răspuns:

Daca conteaza asa de mult roaga-l sa-ti arate poze cu familia lui. trebuie sa aiba un album sau ceva de genul.
insa vrei sa pierzi un om pe care-l placi pentru etnia lui?

| Tinna666 a răspuns:

Incepe o discutie cu el pe aceasta tema,preferabil ceva de bine, de exemplu ca tu nu crezi ca tiganii ar trebui bagati in aceeasi oala, ca daca unii fura si ce mai fac ei nu inseamna ca toti sunt la fel, unii dinttre ei sunt mai educati decat romanii nostri, intreaba-l ce parere are despre asta, spune-i ca nu te-ar deranja sa iesi cu un tigan daca te-ar respeca si toate cele si vezi ce reactie are. apoi poti sa il tachinezi pe seama faptului ca e mai creol si sa il intrebi in gluma daca e tigan..sti ceva de genul"esti cam negru tu asa..cred ca si tu esti tigan, dar oricum ai fi eu tot te iubesc tiganul meu mic"...dar totul sa fie in gluma..nu cred ca il va deranja..adica si iubitul meu e creol si mereu fac misto de el si ii spun ca e tigan si el face misto de mine si zice ca sunt branza.

| Ana227 a răspuns:

Pai daca sunteti foarte buni prieteni nu cred ca se va supara! SUCCES!

| Gulimata a răspuns:

Intreaba-l direct. Daca este tigan nu se va simtii jignit absolut deloc happy iar daca este roman va intelege intrebarea. Apoi ca sa fii tu sigura ca nu va ramane suparat sau ceva gen ia-l in brate, dai cativa pupici si o sa uite momentul laughing)) bafta :*

| Miha_Mihu_2000 a răspuns:

Hei... De obicei tiganilor le plac manelele. Pune-i o manea si vezi cum reactioneaza laughing. Sau intreaba-l daca are cunostinte din afara. De obicei, daca vii de undeva din India sau Africa, esti mai inchis la culoare, dar nu esti tigan. Si sa stii ca poate fi si incrucisare dintre un tigan si o femeie alba sau invers. Si asta nu inseamna ca e tigan. Sau poate asa e el, si tata e mai inchis la culoare si nu e tigan. Pupici!