| LittleRose a întrebat:

Credeti ca e posibil ca unui baiat sa ii placa o fata si totusi sa nu stie sa se comporte cu ea asa cum ar trebui? Adica sa o ia la misto si sa o jigneasca, sa manifeste un aer superior si cateodata de indiferenta, apoi dupa bataia de joc sa o intrebe daca vrea sa fie prietena lui, cat se poate de serios si sa dispara orice urma de gluma! Stiu ca baietii se maturizeaza mai greu, dar totusi are 17 ani! Imi puteti explica acest gen de comportament, si daca este indiferenta sau chiar place fata respectiva? Fundita+vot

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Asa ar trebui, sa se maturizeze pana la 17 ani, dar se pare ca e prea prost sa o faca, si se poarta ca un copil de 5 ani, Doamne ce om idiotstraight face
Poate o place sau poate nu, asta nu e de stiut, ce pot spune e ca acea fata sa fie atenta, pentru ca poate daca accepta, respectivu vrea doar sa faca misto de ea, si sa o puna intr-o pozitie ridicula.
Mai bine ar avea grija acea fata, si nu cred ca asta e un comportament gen "imi place de tine, dar nu stiu cum sa-mi exprim sentimentele", dar se poate, am vazut asta, dar doar in filme.

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Mie imi pare genul de baiat tzaran,alta definitie mai plauzibila nu cred ca l-ar caracteriza; si da e posibil sa te placa,ca doar de asta ai intrebat, dar nu ai spus tu ce varsta ai matur-o, dupa intreabare ai maxim 15 ani, maxim am zis

| Damasc a răspuns:

Poate dezvolta un astfel de comportament din pricina persoanelor din jur sa para grozav ca jigneste o fata stiind foarte bine ca nu are nici o sansa in fata ei laughing

| Cătălinaa12 a răspuns:

Eu cred ca acel băiat vrea să pară superior. mai șmecher. Dar totuși dacă vrea să șteargă orice urmă de glumă înseamnă că într-adevăr o place pe acea fată. Însă ea ar trebui să nu investească de la început sentimente puternice față de el. că poate o să redevină șmecherașul de la început. Fundițăă?batting eyelashes.

| LittleRose explică:

@simpatik,este genul de baiat taran intr'adevar! Pai, eu am 16 ani, si ma consider matura putin peste medie.Bineinteles am scaparile mele,dar atat din punctul meu de vedere cat si al celorlalti am o mentalitate dezvoltata, atat cat sa-mi permit sa ma ajut pe mine insumi in luarea deciziilor cat si pe altii! Deci, nu ma pretind cu un grad ridicat de "maturitate" dar nici nu sunt o copila prostuta pe care sa o joace oricine!

| CapacDeBere a răspuns:

Se crede mai jos de buricu pamantuluilaughing

| mDiana a răspuns:

Masca pe care lumea din ziua de azi o bordează este una care lasă de dorit. Băieții încearcă să fară șmecheri și fără temeri iar fetele se prefac că sunt niște dive. De fapt, după ce ajungi să cunoști o persoană, o să îți dai seama de cum este ea în realitate. Fiecare diferă prin comportament în diferite circumstanțe. Cu tine se va comporta cu totul diferit când sunteți doar voi decât atunci când este în compania tovarășilor lui. Tot ce pot să îți spun este să îi dai timp să prindă încredere în tine și apoi o să vezi că miștourile dispar.

| VallyVall a răspuns:

Dap,deci,vesnica problema a baietilor! Pe mine una,ma scoate din sarite! Si, cum a spus si PirateKing, nu pare a fii un comportament de genul acela.Eu am vazut asa ceva si in viata reala, si m-am jucat putin de-a,, Cupidon'' si i-am adus impreuna.Ma cam enerveaza doi oameni care se plac dar nu vor sa stie si persoana de care ii place.Ma rog, asa este de obicei la inceput, cam pe la primele relatii sau cand ai suferit zdravan de pe urma unei relatii si nu vrei sa fii tratat/a in acelasi mod.Parte cu maturizarea, oh God, un baiat de 17 ani, gandeste ca unul de 15. (Asa gandesc baietii,cu doi ani inapoi de varsta).Cel care se comporta astfel cu o fata,este un mare badaran! Cine se crede?! Buricul Pamantului?! Sa fim seriosi,daca chiar ii place intr-adevar de acea fata, atunci cand nu este langa gasca lui, poate incepe o conversatie cu ea.Nu neaparat sa-i puna intrebarea:,,Vrei sa fii prietena mea?'',dar sa o intrebe,ce a mai facut,sa o intrebe despre ea,sa afle despre ea,cum ar fi ce fel de baieti ii plac, iar atunci cand sunt singuri, sa se comporte astfel.Iti dai seama dupa mai multe chestii daca este indiferenta sau chiar o place.Dar pentru asta, trebuie sa cunosti cat de cat persoana.Adica,sunt niste diferente enorme intre indiferenta si sentimentul de atasare fata de o anumita fata.De exemplu,privirea. Daca este indiferent, atunci cand o intreaba sau cand pur si simplu o priveste, nu are nici o sclipire in ochi(Iar asta se vede de la o posta.Si nu trebuie sa stai in fata lui,sa te oglindezi in ochii lui,ca sa observi sclipirea)Iar partea cu placutul unei fete, este exact opusul. Apare acea sclipire si iti dai seama(in cazul in care vorbiti, chiar si atunci cand te jigneste)si din glasul lui.Se simte o armonie intre glasul si privirea ta.Stiu,este greu de inteles ultima parte dar iti vei da tu seama! Sper sa te ajute sfatul!happy (Si eu nu vreau neaparat vot sau fundita. Vreau sa te si sa va ajut!) happy

| tmntstefan a răspuns:

Vrea sa iasa in evidentza in fata ta sa para ca te place. sti uni spun daca dowa perechi se bat se placdeci cu alte cuvinte incerca sa se aptina din treaba cu placutu si incerca sa iti atraga atentia... daca vrei sa vb mai multe da-mi add baiat_dragutu_tau@yahoo.com nu-mi da email ca nul citesc.