| Dolores214 a întrebat:

Bună TPU cu o problema cred ca mulți o știu fosta o fugit cu altul pe ascuns și în fine. problema e ăsta copii rămân la mine nu vreau sa meargă la ia.am deschis procesul 1 pentru abandon 2 jos din drepturi 3 pensie alimentara.Are șanse sa ea copii? Copii au 12 și 6 nu vreau sa le las de lângă mine și nici ei nu vor.

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Ea a plecat de acasa deci e clar ca a plecat pe la amant care presupun ca o si intretine si tine la el in casa, si-a lasat copii iar tu ai cerut in instanta sa ii ti la tine normal lege ti va da tie daca ai un loc de munca, conditi sa ii cresti si ea nu vine cu dovezi cum ca acei copii sunt in pericol

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca ea a parasit domciliul si cereti cu insistenta sa fie intrebati si copii (daca copii nu vor), ve-ti castiga.

| relian a răspuns:

Spui ca ai deschis proces, asta banui ca ai un avocat, deci ar trebuie sa-l intrebi pe ala, pe aici nu cred ca stau avocati sa dea sfaturi.Ai avocat deci il poti intreba ce doresti tu.
Dar daca nevasatata nu munceste nicaeri nu are sanse sa ia nimic. Daca tu muncesti atunci o sa tii dea tie.
In general copii se dau paprintelui care are venit, care munceste undeva, sau care poate demonstra cai poate intretine.
Dar cel mai in masura sa iti raspunda este un avocat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca copii spun ca vor la ea nu ai ce face. Sfatul meu e sa ii intorci impotriva ei, stiu ca suna inunan dar n-ai ce face. E pentru binele lor. E o curva, ce educatie le-ar da copiilor?

Răspuns utilizator avertizat