| DoamnaGasca a întrebat:

Cum m-aș putea despărți de iubitul meu? Adică eu nu îl mai iubesc, iubesc pe altcineva dar nu cred ca el ma vrea înapoi. Credeți ca are rost sa ma risc? Ar fi mai bine dacă pur și simplu nu as mai vorbi cu el? Daca ma despart de el și tipul acela nu ma vrea înapoi îl pierd pe iubitul meu! Dar normal nu mi-ar pasa prea mult dacă îmi pierd iubitul, m-a făcut sa sufar enorm! Dar totuși sper ca se va schimba... dar de obicei băieții nu se schimbă! Sunt confuză! Cum as putea sa îmi dau seama ce simt sau ce sa fac? Va rog vreau părerea voastră sinceră!

Răspuns Câştigător
| CatalinB11 a răspuns:

Daca vrei sa te desparti de o persoana, cea mai matura solutie ar fi sa stai de vorba si sa ii explici faptul ca simti ca nu merge relatia si ca cel mai bine ar fi sa va despartiti. O sa ii fie greu la inceput dar in timp o sa ii treaca. Intr-o alta ordine de idei, pare ca, asa cum spune o vorba din popor, "joci la doua capete", ceea ce nu e tocmai un lucru bun. Incearca sa iti dai seama ce fel de persoana ti-ar placea langa tine si nu incerca sa fi cu doua persoane, in acelasi timp. Gandeste-te ca nici tie nu ti-ar placea sa fi "roata de rezerva" pentru cineva. Relatiile sunt actiuni cu influenta mult mai mare asupra noastra decat suntem noi constienti. Asadar, incearca sa iei relatiile in serios si sa te cunosti pe tine mai mult pentru a putea lua deciziile optime, atat pentru tine cat si pentru ceilalti din jurul tau. Numai bine!

20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Il lasi doar nu stai de pomana cu nesuferitul

| darrio2007 a răspuns:

Pe care iubit nu il mai suporta parintii tai? Pe actualul?
Parerea mea este ca gandesti ca o adolescenta si nu esti pregatita sa ai un iubit. Te duci după ăla care ti se pare mai interesant dar dai cu piciorul exact celui care tine mai mult la tine.

| DoamnaGasca explică (pentru darrio2007):

Părinți mei nu-l suporta pe actualul și da chiar sunt adoleștentă și poate chiar nu sunt pregătită

| anonim_4396 a răspuns (pentru darrio2007):

Tipic femeilor din ziua de azi.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Deci aici da, aici da poveste de dragoste adevarata. Sa nu mai afle lumea, ca altfel Romeo si Julieta ajung de prisos in cealalta extrema.

Pai cum stai langa cineva daca nu il iubesti? Ce e asta? Va jucati? (Bine... intreb asa sa dea bine, dar raspunsul este clar ca va jucati).

Si cum iubesti pe altcineva? Ce e iubirea atunci pentru tine? Deci a inceput sa iti placa de cineva si gata, il iubesti? Raspunde la aceste intrebari si o sa stii ce o sa faci.

Dar, din ce ai zis tu acolo, si te rog sa ti-o zici si tie, esti in relatie cu cineva pe care nu il iubesti, iti place de altcineva. Dar stai cu persoana respectiva pentru ca vrei sa ai o "relatie" numai. In cazul in care nici cel de-al doilea baiat nu te vrea, iti e frica sa pierzi o "relatie" care oricum nu exista.

Faci ce simti. Te desparti de actualul daca asta vrei si stai singura pana cand gasesti alta persoana de care sa te indragostesti si cu care o sa fii impreuna. Nu are rost sa va mintiti unul pe celalalt.

| DoamnaGasca explică (pentru DoarBogdan):

Pai după ce o persoana te rănește și își bate joc de tine nu prea îți vine sa il iubești (adică actualul) dar mi-e frica sa nu îmi facă ceva rău cum a făcut când am încercat sa ma despart de el prima oară dar totuși mi-a plăcut sinceritatea ta.

| Nemessys a răspuns (pentru DoarBogdan):

Este genul ala de persoana care nu suporta sa fie singura și mereu vrea sa aibă pe cineva lângă, fara sa se gândească la ceilalți. Eu în întrebarea ei vad un egoism extrem de mare.

Bun răspuns.

| DoarBogdan a răspuns (pentru DoamnaGasca):

Pai deja aici vorbim despre altceva. Tu stii ca exista relatii in care nu exista astfel de lucruri? In care nici nu ai putea concepe sa pui un semn de intrebare despre partener? In care nu ai gandul ca ti-ai putea dori altceva si ai avea altul, in care ai zice, cum naiba te-ai putea gandi la asa ceva?

Ce relatie e aia? Ce rau sa iti faca? Nu stai langa psihopati. Te desparti de el si gata. Stai langa familia ta si langa prieteni o vreme. Nu are ce sa iti faca. Ai persoane aproapiate langa tine, care te ajuta. Nu uita. Asteapta pana dai de relatia descrisa mai sus.

Bafta!

| DoarBogdan a răspuns (pentru Nemessys):

Mersi happy

Aici se poate observa "moda" si trendurile care sunt astazi printre noi laughing Desi, daca stau sa ma gandesc, mereu au fost, dar sub forme diferite.
Inca invata, nu este problema. Sunt sigur ca daca intelege, candva o sa o ajute aceste lucruri. Daca nu... asta e :/

| DoamnaGasca explică (pentru DoarBogdan):

Pai părinți sunt mai tot timpul plecați la munca și in plus iubitul meu este un jeg și nu pot avea încredere in el cine știe cum se va răzbuna pentru ca știu ca așa va face deoarece este narcisist

| Werrich a răspuns:

Ție ți-ar plăcea sa fii opțiunea de compromis pentru cineva? Ca ai zis ca dacă nu merge cu tipul nou pe ala vechi îl ții de rezervă.

| DoamnaGasca explică (pentru Werrich):

Ok nu o să-l țin de rezerva pe tipul vechi și dacă nu merge cu tipul nou am sa mai aștept ca sa vina băiatul potrivit

| troleibuz a răspuns:

Ti-ar placea sa fii ignorata de persoana iubita si sa nu intelegi cu ce ai gresit?

| RazvanLegendaVie a răspuns:

În primul rând băieții se schimbă, doar că ai dat tu de tipi cu caracter de jeg.

Cred că ar fi cel mai bine să-i zici adevărul, nu să-l eviți, îi zici frumos că te-a rănit destul și că nu mai vrei să-ți petreci viața cu așa om ca el.

Cât vine vorba despre celălalt baiat, ai și tu răbdare, vezi dacă te place și el nu-i sări direct în brațe.

| DoamnaGasca explică (pentru RazvanLegendaVie):

Da cred ca ai dreptate dar de ce baieti își bat joc?

| RazvanLegendaVie a răspuns (pentru DoamnaGasca):

Pentru că vorbești cu jeguri.

| mdc98 a răspuns:

De ce te-a facut sa suferi? Nu este ok sa inseli, mai bine spune-i.

| DoamnaGasca explică (pentru mdc98):

Ei bine ma făcut sa sufăr când s-a despărțit de mine și s-a dus la alta fata dar fata aia își bătea joc de el și el a părăsit-o și sa întors la mine dar eu ca o proasta l-am primit cu brațele deschise

| DoamnaGasca explică:

Sunt mai mult genul WHISKEY dar mersi

| roxanne88 a răspuns:

Cea mai proasta idee e sa speri ca cineva o sa se schimbe. Nu spera - spune-i ce asteptari ai tu si, daca nu se ridica la inaltimea lor, atunci pleaca. E cel mai simplu si eficient.