| Lovepoison a întrebat:

De aproape un an mama s-a casatorit cu un om (era divortata si a vrut sa isi refaca viata, etc.) Dar omul ala s-a purtat foarte urat si cu mine si mama: pe mine m-a injurat, m-a scuipat, mi-a aruncat mancarea pe jos, a tipat la mine, imi tot spunea ca sunt proasta si nu sunt buna de nimic si cel mai rau: aproape m-a violat (mereu venea in camera mea si se punea peste mine si numai chilotii ne desparteau organele...) in fine, omul asta tot pleca si venea inapoi si mama mea i-a dat milioane de sanse si l-a tot iertat, si pe masura ce il ierta, el tot mai mult isi batea joc de mine, si i-am spus mamei de multe ori situatia si nu stiu... cred ca nu ii pasa cat de mult sufar din cauza omului astuia. Am plans atat de mult, m-a despartit si de prietenul meu, am luat note slabe la scoala, m-a distrus complet; am facut atatea sarificii si degeaba. Si inca o chestie, nu stiu daca asa ea e de crezut, dar intr-o zi ne-a tinut morala 8 ore neintrerupt! Şi culmea, s-a purtat oribil si cu mama, nu o lasa sa doarma, o injura, a si batut-o pe strada, ar fi trebuit sa ii pupe picioarele, el nu are loc de munca si traieste de pe banii mamei, i-a facut si datorii foarte mari. deci nu stiu e ce cu ea, crede ca omul asta s-ar mai putea schimba. No way, a avut multe sanse sa demonstereze ca se poate schimba in bine, dar nu. Eu nu il mai accept deloc. Nu stiu ce sa fac, as merge la o alta familie dar e tare complicat, ma simt tradata de propria mama, si incepe liceul, nu pot face liceul asa. Ce pot sa fac?

7 răspunsuri:
| TashaUhm a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu mama ta intre 4 ochi`! incearca sa-i explici ce se intampla. spune-i ce nu iti convine`! Daca nu te asculta si o tine pe a ei... vorbeste cu o prietena. sau matusa verisoara. ceva. sa stai la ea cateva zile. poate asa realizeaza si mama ta. ce e bine si ce nu.winking
Bafta`!kiss

| 7Mary7 a răspuns:

Spune-i mamei tale ca are de ales: tu sau el! Spune-i ca nu mai suporti sa traiesti cu acel om in casa, si te poti adresa chiar si politiei sau protectiei copilului!

| INGEEERAS a răspuns:

PAII DUTE LA POLITIE SPUNEI MAMEI TELE CA DACA Nu il da afara te omori laughing sperio dc sa suferi pentru prostu ala

| McMihai1993 a răspuns:

Incearca sa apelezi la organele abilitate, de asemenea discuta cu mama ta, ar trebui sa inteleaga faptul ca nu se aprecieaza daca persista in situatia aceasta, nu este normal ca ea si copilul ei sa fie umilite de un strain, daca situatia va continua isi va pune accent mai mult ca sigur pe unele aspecte ale vietii tale in viitor. Sper sincer sa iti rezolvi situatia.

| ValentinMarius21 a răspuns:

Vorbesti cu mama ta si ii spui ca daca nu va lua masuri, vei lua tu, te duci frumusel la politie si dai declaratie.Decat cu nebunul in casa, mai bine singure.Multa bafta.

| Fcsb_Manta_1992 a răspuns:

Suna la Protectoa Copilului! REPEDE!